Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání i v květnu zrušena!

Zakoupené rezervace stolů budou převedeny na nejbližší konané setkání.

Dotazník pro nový členský Adresář

Dotazník na nový Členský adresář KSK můžete vyplnit a zaslat buď elektronicky na mailovou adresu klubu: klub@sberatel-ksk.cz nebo vytištěný poštou na korespondeční adresu klubu: Klub sběratelů kuriozit, Čílova 4, 162 00 Praha 6.

O KSK jinde

Sekce sýrových etiket udělila diplomy společnostem, jejichž etikety se v anketě O nejlepší sýrovou etiketu roku umístily na prvních místech. Diplomy byly uděleny na Slavnosti mléka 23. května na Zemědělské univerzitě v Praze. Na třetím místě se umístila etiketa na tavené Blaťácké zlato (převzal Josef Pánek, ředitel závodu MADETA Řípec) na druhém místě série krabiček tavírny SALIX (jednatelka společnosti Ing. Lucie Březinová nakonec nedorazila pro poruchu auta) a na prvním místě etiketa sýru Trapist (převzal výrobní ředitel a.s. MADETA Ing. Kozel ). Diplomy předávali Ing. Jiří Kopáček, CSc, předseda Českomoravského svazu mlékárenského a Jaromír Lebl, vedoucí sekce s.e. KSK. Předání moderoval předseda klubu Ladislav Likler.

Noviny DENÍK věnovaly 21. května 2012 celostátní přílohu sběratelům. Úvod celé přílohy tvořil rozhovor s předsedou Klubu sběratelů kuriozit Ladislavem Liklerem.

Do publikace věnované gastronomii v době komunismu, kterou vydává nakladatelství POPRON připravil část věnovanou čaji sběratel čajových přebalů Bohuš Získal.

V pořadu Barvy života vystoupil sběratel Miroslav Karásek (KSK 2864), který hovořil o své sbírce novin z nejrůznějších zemí celého světa. Pořad odvysílala Česká televize 20. dubna 2012 na kanále ČT2.

Sběratelka Alena Šedová (KSK 1011) se podílela na Velikonoční výstavce, pořádané městysem Lázně Toušeň ve dnech 7. až 10. dubna 2012. Vystavovala ubrousky s velikonoční tematikou a rovněž předměty zdobené ubrouskovou technikou „decoupage“ (také s tematikou Velikonoc).

V ČRo2 v pořadu Je jaká je hovořil dne 13. března 2012 sběratel Ivan Fedorov (KSK 2337) o své sbírce přívěsků na klíče.

V pořadu Je jaká je, který vysílal ČRo2 v březnu 2012, o své sbírce lázeňských pohárků hovořila sběratelka Marta Zemanová (KSK 3088).

Sběratelka papírových ubrousků Alena Šedová (KSK 1011) se zúčastnila úspěšného 10. ročníku výstavy modelů a sběratelství FOR MODEL, která se konala na olomouckém výstavišti FLORA ve dnech 2. až 3. 3. 2012. Na výstavě se představila kolekcí papírových ubrousků, která ukázala profil její sbírky.

Rozhovor s Petrem Zaoralem (KSK 3397), sběratelem pohlednic se zobrazením vrtulníků, odvysílal ČRo2 dne 1. března 2012.

V pořadu RETRO, který byl věnován psacím potřebám před rokem 1989 vystoupil sběratel tužek Vladimír Jindra (KSK 3285) a sběratelka ořezávátek Radka Císařová (KSK 2362). Pořad vysílala Česká televize 25. února 2012 na kanále ČT24, pořad je možné shlédnout i ve videoarchivu (www.retromanie.cz).

V pořadu Barvy života vystoupil sběratel tužek Emanuel Petráň (KSK 3130). Pořad odvysílala Česká televize 24. února 2012 na kanále ČT2.

Se sběratelem Lubošem Koláčkem (KSK 2860) natáčela Česká televize příspěvky do pořadu Hobby naší doby. Tyto příspěvky byly věnovány jeho unikátní sbírce růženců a sbírce rezatých předmětů.

Sběratelka Marie Prokšová (KSK 2179) v ČRo2 hovořila v lednu 2012 o své sbírce novoročenek a v únoru 2012 pak nejen o své sbírce miniparfémů, ale i o ženách sběratelkách.

Nakladatelství POPRON vydává knižní řadu, která charakterizuje život za komunismu. Ve svazku věnovaném gastronomii připravili několik statí členové KSK - sběratel obalů od čokolád Stanislav Krámský (KSK 1534) připravil část věnovanou čokoládě a cukrovinkám, sběratel sýrových etiket Ladislav Likler (KSK 0429) část věnovanou mlékárenským výrobkům a sběratel likérových etiket Jiří Pešák (KSK 0575) pak část zabývající se vínem a likéry.

Plzeňský deník otiskl dne 12. ledna 2012 článek o sbírce nástěnných kalendářů Milana Svobody (KSK 3279).

V lednovém čísle časopisu Receptář vyšel článek o sbírce ořezávátek Petry Kališové Václavíkové (KSK 3349). Tato sběratelka o své sbírce hovořila rovněž v pořadu Hobby naší doby, vysílaném Českou televizí.

V prosincovém čísle časopisu Receptář vyšel článek o sběratelce Lence Urbanové (KSK 3002), jejíž sbírka je věnována předmětům souvisejícím s tematikou Vánoc.

Sběratel Jan Hainiš (KSK 2529) z Janských Lázní vystavoval v Muzeu Podkrkonoší v Trutnově část své sbírky na výstavě „Ať to frčí! Sáňky, lyže a brusle našich předků“. Vernisáž výstavy proběhla v pátek 16. 12. 2011 v rámci Předvánočního odpoledne v muzeu, výstavu pak bylo možné shlédnout až do 26. 2. 2012.

Jamim mikedem. Dne 19. ledna 2012, v 18 hod., se v Domě ABF na Václavském náměstí 31 v Praze 1 uskutečnila vernisáž výstavy starých židovských pohlednic Dr. Františka Bányaie, člena KSK a předsedy Židovské obce Praha. Výstava probíhá v uvedeném objektu od 19. ledna do 15. února 2012 pod záštitou pražské Židovské obce a Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

V Brandýse nad Labem vznikl pod sociálním odborem MÚ program pro seniory „Volnočasové aktivity“ . Opět Alena Šedová připravila pro tuto akci jednodenní výstavku a přednášku o historii papírových ubrousků.

Česká televize odvysílala ve čtyřech reprízách pořad Retro, věnovaný upomínkovým předmětům a sběratelství. O své sbírce hovořil člen klubu Ivo Kosař a průvodní slovo měl předseda klubu Ladislav Likler.

4. prosince v Máslovicích proběhla kreativní dílna, kde Alena Šedová učila zájemce používat techniku Découpage - zdobení předmětů obrázky z papírových ubrousků

v Malém máslovickém muzeu, které založila členka klubu Ing. Vladimíra Sýkorová, proběhla výstava Andělé, jejíž součástí byly i tři panely s ubrousky na toto téma ze sbírky paní Aleny Šedové

ve stejném pořadu vystoupila 22. 10. Mgr. Alena Šedová, sběratelka papírových ubrousků

v televizi Metropol vystoupila celá řada našich členů. 21. září hovořil o své sbírce hracích žetonů z kasin USA pan Jiří Neruda

Ve čtvrtek 6. 10. 2011 byl hostem redaktorky Jurinové na televizi Metropol Jan Makovec, který hovořil o sběratelství čepelkových obalů (KSK 2039).

Nakladatelství TVÁŘE – Jitka Průžová, vydalo v roce 2011 knihu „Železniční tratě Německý Brod – Pardubice na starých pohlednicích“ ke 140. výročí otevření této trati (104 str., 285,- Kč); autoři Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil. Náš člen Karel Palán (KSK 2870) poskytl pro tuto publikaci 30 svých pohlednic.

V časopisu VLASTA v části „styl zajímavé ženy“ byly zveřejněny tři příběhy žen sběratelek: pí PhDr. Kateřina Ebelová, (KSK 3520) sbírá loutky, kořenky a má Muzeum kávy; pí Ing. Alena Doležalová (KSK 2650) sbírá medvídky a pí Jana Růžičková (KSK 2582) sbírá panenky.

Ve dnech 9. ledna až 24. února 2012 se uskuteční výstava fotografií geologických zajímavostí ze sbírky sběratele p. Ivana Ježka (KSK 2510) v kulturním centru Poštovka, Praha 5.

Dne 14. září 2011, 16. září 2011 a 19. září 2011 FRÝDECKO-MÍSTECKÝ A TŘINECKÝ DENÍK uveřejnil článek o v pořadí 132. výstavě autogramů světových osobností ve Staré Vsi nad Ondřejnicí sběratele autogramů p. Jiřím Hanibalovi (KSK 200).

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 2/20

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XVIII.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ
v prodeji jen
elektronická verze
XVIII. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Novinka

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2020. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.