Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

O KSK jinde

V pátek 4. září 2015 vysílala ČT 24 ve večerních hodinách reportáž z veletrhu Sběratel. V reportáži byl rozhovor předsedy klubu s návštěvníky veletrhu a na obrazovce se objevily exponáty ze sbírek členů klubu.

Diplomy s výsledky ankety „O nejlepší sýrovou etiketu“ byly publikovány v Odborných časopisech Potravinářská revue, Potravinářský zpravodaj a Mlékařské listy.

Nadregionální Trenčianské noviny MY z 31. srpna 2015 přinesly velký článek - stylizovaný rozhovor se sběratelem zahraničních výtisků novin Miroslavem Karáskem (KSK 2864). Článek se věnoval jeho neobvyklému hobby, způsobu rozšiřování kolekce a i dalším plánům a snům sběratele. Elektronickou verzi článku si můžete přečíst na http://trencin.sme.sk/c/7992313/trencianskenoviny- su-zastupene-vknihe-rekordov.html

V pátek 24. července 2015 vystoupil v nové gastronomické televizi Mňam předseda klubu Ladislav Likler (KSK 429). Byl pozván jako znalec sýrů, ale v půlhodinovém rozhovoru se dostalo i na sběratelství.

MF Dnes vyšel 17. července 2015 rozhovor s předsedou klubu Ladislavem Liklerem (KSK 429) o sbírkách v klubu.

Diplomy pro tři nejúspěšnější společnosti, které získaly v anketě „O nejlepší sýrovou etiketu“ nejvíce bodů byly předány 27. května 2015 v rámci akce „Oslava mléka“, která se konala v Rytířském sále zámku Kostelec nad Černými lesy.

Dne 12. května 2015 uspořádala sběratelka ubrousků Alena Šedová (KSK 1011) v Městském komunitním centru v rámci volnočasových aktivit pro seniory v Brandýse nad Labem besedu, na které účastníky seznámila s činností pražského Klubu sběratelů kuriozit a s organizací sběratelství v ČR. Součástí besedy bylo i promítání film členky KSK Vlasty Křečkové „Sběratelky“ o špičkových sběratelkách, členkách KSK. Následovala návštěva zájemců v Minimuzeu papírových ubrousků, podšálků a prostírání Aleny Šedové. Celá akce měla velký úspěch.

Členka klubu Vlasta Křečková (KSK 2982) natočila reportáž o svých kolegyních sběratelkách. Zájemci ji mohou shlédnout na YouTube.

Česká televize na programu ČT1 odvysílala dne 18. dubna 2015 v pořadu Hobby naší doby reportáž o sbírce figurek a žánrových pohlednic sběratelky Lenky Lukášové (KSK 2754). Reportáž je možné shlédnout v archivu ČT (přehrát v archivu České televize).

V sobotu 7. února na radiu Region vystoupil předseda klubu Ladislav Likler (KSK 0429). V pořadu naše hobby hovořil o vzniku sbírek a jejich uspořádání a jak v tom pomáhá Klub sběratelů kuriozit.

31. 1. 2015 odvysílala Česká televize na programu ČT 1 v pořadu „Hobby naší doby“ reportáž o ubrouscích z „Minimuzea papírových ubrousků“ Aleny Šedové (KSK 1011). Pořad je možno zhlédnout z archivu ČT.

V hlavním zpravodajském pořadu České televize Události vysílaném 29. ledna na ČT1 ukázal Jaroslav Dupák (KSK 2575) část své sbírky kuponů MHD. Ukázky byly ilustrací k reportáži o vývoji situace okolo Opencard.

Velký celostránkový rozhovor se sběratelem tužek Emanuelem Petráněm (KSK 3130) vyšel 20. ledna 2015 v Žateckých novinách. Rozhovor se týkal především zajímavých exemplářů z jeho sbírky tužek, jejíž část byla celý rok k vidění ve Dvoře U svatého Jakuba. Zmíněno bylo ale i sběratelství jako celek i Klub sběratelů kuriozit a ocenění sbírky titulem Pozoruhodná sbírka, které se sběrateli od KSK dostalo. Pan Petráň rovněž mluvil o záměru vystavit svou sbírku v prostoru Chrámu chmele a piva v Žatci jako stálou expozici, aby ji mohli zhlédnout zájemci z řad turistů a návštěvníků města.

Rozhovor se sběratelem zahraničních výtisků novin Miroslavem Karáskem (KSK 2864) o jeho výlučné kolekci byl odvysílán v rámci vysílání České televize Studio 6 dne 14. ledna 2015. Hovořilo se o tom, čím mohou být noviny zajímavé, co přinášejí sběrateli a jak se mění jejich úloha v proměnách času.

Velký rozhovor se sběratelem vizitek Janem Sagalincem (KSK 3556) doprovázený obrázky některých zajímavých exemplářů z jeho sbírky je možné si přečíst na webových stránkách společnosti Reptisk.

V souvislosti s výstavou Noviny ve světě aneb svět v novinách pořádané v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně přinesly rozhovory s autorem sbírky Miroslavem Karáskem (KSK 2864) regionální TV Slovácko, regionální příloha MF DNES pro Zlínsko, týdeníky 5 plus 2 pro Zlínsko a Kroměřížsko. Zprávu o výstavě přinesl i krajský informační bulletin Okno do kraje.

Časopis Veleobce sdružených obcí baráčníků v Praze „BARÁČNÍK“ v čísle 12/2014 otiskl článek „Docela malé muzeum“ o sbírce ubrousků Aleny Šedové (KSK 1011).

Ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka bylo možné v pátek 2. ledna 2014 slyšet sběratelku kalendáříků Moniku Petráskovou (KSK 2426). Vystoupila v pořadu „Jak to vidíte“, který byl tentokrát věnován tématu kalendářů a jejich historii, ale i sbírání kalendáříků a společenství sběratelů kalendáříků.

Moderátor Jan Rosák pozval do listopadového pořadu „Tandem Jana Rosáka“ vysílaného Českým rozhlasem Ladislava Liklera (KSK 0429) jako propagátora a historika mlékárenství a uznávaného znalce sýrů. V hodinovém rozhovoru ho představil jako rodáka z Veselí nad Lužnicí, osobnost českého sběratelství i tvůrce největší sbírky sýrových etiket na světě.

Článek „Jeho vášní jsou propisky“ o Antonínu Pechalovi (KSK 3610) ze Vsetína, který sbírá propisovací tužky s logem, vyšel ve Valašském deníku v říjnu 2014. Jeho elektronickou verzi si můžete přečíst na http://valassky.denik.cz/zpravy_region/jeho-vasni-jsou-propisky-30141006.html

Na výstavě „Od hliněné destičky k tabletu: kultura psaní v dějinách“, která probíhala od 31. října 2014 do 22. února 2015 ve Východočeském muzeu v Pardubicích se podílela také členka KSK Eva Chmelařová (KSK 3577).

V Galerii Na úřadě (Městská část Praha 7) vystavoval ve dnech 19. listopadu 2014 až 9. ledna 2015 fotografie s podpisy známých osobností kulturního a společenského života sběratel autogramů Jiří Hanibal (KSK 0200).

V Malé galerii Středočeské vědecké knihovny v Kladně proběhla ve dnech 20. listopadu 2014 až 6. ledna 2015 výstava „Vánoční svátky o století zpátky“. Návštěvníci této výstavy mohli vidět staré vánoční ozdoby, dobové pohlednice, formičky na cukroví, balicí papíry, stojánky a další předměty ze soukromé sbírky Lenky Urbanové (KSK 3002).

V Městském kulturním středisku ve Slaném přednášel 11. listopadu 2014 předseda KSK Ladislav Likler (KSK 0429) o sběratelství, o Klubu sběratelů kuriozit i o historii mlékárenství ve Slaném.

Klub sběratelů kuriozit pomohl městu Slaný se založením sbírky slánek, která byla inspirována názvem tohoto královského města. Ten totiž vznikl podle slaného pramene, který vytékal na úpatí nedalekého kopce Slánská hora. Jde zřejmě o první sbírku slánek na světě a obsahuje více než 2000 kusů slánek z nejrůznějších materiálů, včetně celé řady unikátů.

V Kočárovně zámku v Brandýse nad Labem měly od 18. do 31. října 2014 společnou výstavu s názvem „Čajem se zapomíná na hluk světa“ sběratelka čajových přebalů Iva Pitáková (KSK 3337) a sběratelka ubrousků Alena Šedová (KSK 1011).

V Lanškrouně natáčel 8. září 2014 štáb České televize Praha příspěvek do pořadu „Hobby naší doby“ se sběratelem Jiřím Krausem (KSK 2854) o jeho sbírce přívěsků na klíče. Reportáž by se měla vysílat na programu ČT1 v listopadovém vydaní tohoto pořadu.

Člen KSK Jiří Vochozka (KSK 2958), vystavoval ve dnech 11. až 13. dubna 2014 v Českých Budějovicích v pavilonu Z-Integrovaného záchranného systému při příležitosti výstav MOBIL Salon 2014 a Veletrh cestovního ruchu, svou sbírku cestovních pasů a dalších dokladů pro překračování hranic.

Výstavu „Slabikáře z celého světa“ uspořádala za spolupráce se sběratelkou Zdeňkou Markovičovou (KSK 3572) v měsíci září 2014 Městská knihovna Písek.

Sběratelka ubrousků Alena Šedová (KSK 1011) se zúčastnila ve dnech 12.- 15.6.2014 výstavy Šikovné ruce našich seniorů samostatnou expozicí „Décou- page-ubrousková technika“. Krátký článek o této akci přinesly Městské listy Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi ve svém prázdninovém čísle.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 4/23

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.