Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
Sekce
Skupiny sběratelů
Podporujeme
Vyhledávání
Vyhledat text

KSK je i na facebooku
Poslední inzeráty
Český svaz filumenistů - zápalkové
nálepky

O KSK jinde

V Městském muzeu v Nepomuku se do února 2021 konala výstava více než stovky betlémů, se svými exponáty se účastnila i velká sběratelka betlémů Maria Bašeová, KSK 2674.

Výstava historických kalamářů „Co je psáno, to je dáno“ v Národopisném muzeu v Plzni, nám. Republiky, byla prodloužena do 17.1.2021. S částí své sbírky a historii kalamářů vás seznámil autor výstavy Zdeněk Sluka, KSK 3695, který se již stal členem našeho klubu, v článku ve Sběrateli č.4/2020.

Na internetových stránkách Infocentra Louny byl 26. ledna 2021 uveřejněn rozsáhlý rozhovor se sběratelem historických pohlednic Jaroslavem Rychtaříkem, KSK 1295, o jeho sbírce pohlednic, výstavách, vydávání kalendářů a obrazových publikací.

V dalším díle Hobby naší doby vysílaném v premiéře 6.2.2021 se svojí sbírkou růženců vystupoval Luboš Koláček, KSK 2860, který za uvedenou sbírku obdržel ocenění Pozoruhodná sbírka. V reportáži vyprávěl nejen o svojí sbírce, ale i o členství v KSK a ocenění diplomem za svoji velmi zajímavou sbírku.

Informační měsíčník radnice města Kladna č. 12/2020 zveřejnil dvoustránkový rozhovor s Lenkou Urbanovou, KSK 3002, o její sbírce všeho o Vánocích, členství v KSK a nezapomněli i na jejího partnera Jiřího, sběratele cestovních dokladů.

V pořadu ČT Hobby naší doby vystupoval sběratel pivních soudků Vlastimil Cífka, KSK 2616, a vysíláno bylo 14.11.2020.

Na ČT 3 v pořadu „Trocha šafránu z televizního archívu“ je opakovaně vysílán pořad Malý atlas člověka sběratelského, který byl natočen v roce 1982 podle námětu Milana Švihálka v ostravském televizním studiu. V pořadu vystupovali členové KSK a bylo natáčeno i na našich tehdejších burzách.

V muzeu Novojičínska – Zámek Kunín byla od 29.8. do 1.11.2020 výstava klobouků a livrejí s erbovními knoflíky „Vzpomínky na monarchii“ s exponáty sběratele uniformních knoflíků Ivo Tomáše, KSK 2796

Výstava historických kalamářů „Co je psáno, to je dáno“ v Náro-dopisném muzeu v Plzni, nám. Republiky, která se měla konat do 12.11.2020, byla prodloužena do 17.1.2021. S částí své sbírky a historii kalamářů vás seznámí autor výstavy Zdeněk Sluka v článku ve Sběrateli č. 4/2020.

Předseda klubu Luboš Čech, KSK 2738 hovořil v ČR Dvojka 20. srpna 2020 o sběratelství a Klubu sběratelů kuriozit.

Country rádio v pravidelné rubrice Kukátko ve dnech 7. a 8.9.2020 odvysílalo rozhovor s Alenou Šedovou, KSK 1011 o jejím Minimu-zejíčku papírových ubrousků, podšálků a prostírání.

Alena Šedová, KSK 1011, a Iva Pitáková, KSK 3337, uspořádaly v červnu 2020 společnou 10. jubilejní výstavu "Čajem se zapomíná na hluk světa" v kavárně Dvě vrány na náměstí v Brandýse n. Labem.

Kniha Babička od Boženy Němcové si k příležitosti hned několika významných výročí v roce 2020 zasloužila jubilejní vydání, a to díky Martě Zemanové, KSK 3088, rodačky z Brnířova na Domaž-licku. Jde o 250 let narození skutečné babičky, 200 let od pokřtění Boženy Němcové, 175 let od spisovatelky pobytu na Domažlicku a 165 let od prvního vydání Babičky. O vydání knihy nákladem naší členky jsme Vás informovali v posledním loňském čísle Sběratele a v letošním roce proběhla série přednášek a výstav, např. v Chodském zámku, v Městské knihovně v Kdyni nebo v Praze, o knize a autorce jste si mohli přečíst i v Domažlickém deníku.

Jaroslava Holinová, KSK 3550, a místopředseda klubu Ing. Petr Zaoral, KSK 3397, uspořádali pro děti ze ZŠ v Libiši přednášku a celoroční soutěž ve sbírání pohlednic. O výsledku informoval dvouměsíčník Libišská radnice z června 2020.

Členka KSK Dagmar Klingerová, KSK 3157, pozvala do svého bytu Láďu Hrušku a mezi spoustou krásných vějířů z její sbírky natočila TV Prima 6. epizodu Vychytávek, odvysílanou 5.4.2020.

V 87. dílu televizního magazínu AŽD „POZOR VLAK“, natočeném v květnu tohoto roku, představil svoji sbírku železničních lepenko-vých jízdenek a zajímavosti týkající se lepenkových jízdenek sběratel Alan Butschek, KSK 3215. Uvedený magazín je možné shlédnout na internetovém serveru YouTube.

Do 31. ledna 2020 jste ve Šluknovském zámku mohli navštívit Vánoční výstavu. Návštěvníci výstavy se dozvěděli zase něco nového o Vánocích a vánočních zvycích. Na výstavu zapůjčila exponáty ze své sbírky vánočních dekorací Lenka Urbanová, KSK 3002. Na výstavě spolupracoval Spolek jiříkovských betlemářů a další. V Malém máslovickém muzeu másla byl vystaven od 1.12.2019 do 26.1.2020 betlém z másla. Současně byla k vidění i výstava Francouzské Vánoce.

Na sběratelském webu sberatel.info byl rozhovor s předsedou KSK Lubošem Čechem o Klubu sběratelů kuriozit, jeho historii i současnosti. Rozhovor vznikl jako podklad pro článek PhDr. Jindřicha Jiráska, majitele Cvokařského muzea, pro speciální číslo „80. léta, aneb posledních deset let ČSSR“ časopisu Týden.

V cechovním časopise Asociace zámkových a klíčových služeb Zámkař č. 4/2019 předseda klubu Luboš Čech, KSK 2738 představil část ze své zámkařské sbírky.

V pořadu České televize Hobby naší doby dne 12.10.2019 vystupovala sběratelka Blanka Sůvová, KSK 2859 a hovořila o své sbírce papírových tašek.

V poslední knize fejetonů Rudolfa Křesťana „Tajemné kotě“ je jeden s názvem „Módní okénko“. Pojednává o tom, že „maskáčový vzor“ převzatý z vojenské uniformy je dnes moderní na lecčems, dokonce i na papírových ubrouscích. Pan Křesťan našel tuto informaci v časopise Sběratel. Doslova zde uvádí: „...v časopise Klubu sběratelů kuriozit jsem četl vyjádření sběratelky papírových ubrousků, že ve své sbírce má i jeden exemplář čínské výroby se vzorem maskáčové látky“. (Jedná se o článek Aleny Šedové „Netradiční témata na papírových ubrouscích“).

Městské listy Brandýs n/Labem – Stará Boleslav otiskly v č. 9/2019 celostránkovou reportáž z Minimuzea papírových ubrousků Aleny Šedové, KSK 1011.

Stanislav Slavík, KSK 2326, majitel Ski muzea v Harrachově, ho-vořil v Deníku České televize dne 10.8.2019 o záchraně skokanských můstků v Harrachově.

Regionální noviny okresu Kroměříž Týdeník Kroměřížska č. 38 otiskly zprávu o sběrateli zahraničních novin a členu Klubu sběratelů kuriozit Praha Miroslavu Karáskovi, KSK 2864, jehož výlučná kolekce Novin z pěti kontinentů "oslavila" deset let od zápisu do České knihy rekordů v Pelhřimově.

Český internetový portál tiscali.cz přinesl obsáhlý rozhovor se sbě-ratelem zahraničních novin a členem KSK Praha Miroslavem Karáskem, KSK 2864, z Kroměříže. Sběratel vzpomínal na pravěk své ojedinělé kolekce, prozradil cesty, jak získává nové přírůstky a pochlubil se sedmi výstavami. Zmínil problémy, jež jeho koníčka doprovázejí, nezapomněl ani na to, jaké exponáty mu ještě chybí a jak by si představoval budoucnost své sbírky.

V TVS Uherské Hradiště byl dne 6.8.2019 vysílán spot o sbírce „Noviny všech kontinentů“ Karla Fialy, KSK 3672, která byla umístěna v Městské knihovně v Uherském Hradišti. Výstava byla ukázkou toho, jak podobný nebo odlišný denní tisk vydávají v různých zemích světa.

Obsáhlý rozhovor s předsedou klubu Lubošem Čech, KSK 2738, o Klubu sběratelů kuriozit a jeho sbírce vyšel v listopadovém čísle měsíčníku Veleslavín pro Prahu 6.

Výstava NTM Sláva amatérské fotografie 6.11.2019 - 26.4.2020 Výstava Národního technického muzea „Sláva amatérské fotografie“ vzdává hold fotografům organizovaným v českých fotoamatérských klubech v letech 1889-1955. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku historických přístrojů, která mapuje vývoj techniky využívané fotoamatéry od vzniku fotografie v roce 1839 až do poloviny dvacátého století a na výběr téměř dvou set fotografií od třiceti pěti autorů.

Nově je ve výstavních prostorách muzea nainstalována výstava his-torických žehliček a dalších sběratelsko-historických zajímavostí, které se žehlením úzce souvisí – podložky pod žehličky, desky na žehlení, valchy, prací zvony, kulmy a další. Exponáty jsou ze zapůjčené sbírky soukromého sběratele pana Leo Bednáře, KSK 3645, z Brumova-Bylnice a ukazují historický vývoj žehliček nejrůznějších druhů – od úplně prvních na plotně nahříva-ných typů, následně plněné uhlím, na vložené želízko, žehličky lihové, plynové, benzinové až k dnes běžným elektrickým pomocníkům v domácnosti. Žehličky byly vyráběny z různých materiálů a v různých obměnách po celém světě. Ve sbírce jsou zastoupeny žehličky z evropských zemí, ale i USA, Indie, Číny či Japonska.

Zveme Vás do Městského muzea v Brumově - Bylnici, které bylo otevřeno 1. dubna 2004. Sbírky, věnované městu Muzejní společ-ností Vlára, byly umístěny v bývalé panské vile na Podzámčí. Stálá expozice je zaměřena na život lidí pod brumovským hradem, na typická řemesla a vybavení domácnosti. Ve výstavních prostorách jsou pořádány archeologické, národopisné i historické výstavy. V současné době probíhá výstava BRUMOVSKÝ HRAD V PROMĚ-NÁCH STALETÍ, která je věnována archeologovi Jiřímu Kohoutkovi ke 20. výročí otevření hradu Brumov pro veřejnost.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 1/24

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.