Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Zveme na setkání SBĚRATELŮ POHLEDNIC A PAPÍROVÝCH PŘEDMĚTŮ!

Setkání se opět uskuteční v KD Barikádníků (Praha 10, u stanice metra Strašnická). V sobotu 30. října od 8:00 do 11:45.

Z důvodu opatření proti šíření nákazy COVID-19 prosíme o dodržování následujících podmínek:
- doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
- doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin,
- doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
- kompletní očkování proti covidu-19, přičemž od druhé dávky musí uběhnout nejméně 14 dní.

Navíc všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95/N95).

Žádáme tedy všechny návštěvníky o dodržování výše uvedených opatření a respektování pokynů pořadatelů. Děkujeme za pochopení.

O KSK jinde

V pořadu Dobré ráno, který se vysílá na ČT 2 postupně své sbírky představilo několik členů KSK - 30. listopadu 2015 to byl předseda klubu a sběratel sýrovných etiket Ladislav Likler (KSK 429), 1. prosince 2015 sběratel Milan Wolf (KSK 1990), se svou sbírkou filmové historie a 2. prosince 2015 sběratelka ořezávátek Petra Kališová–Václavíková (KSK 3349).

V kroměřížském vydání týdeníku 5 plus 2 vyšel 23. října 2015 u příležitosti výstavy sýrových etikem v Kroměříži článek věnovaný největší světové sbírce sýrových etiket Laktos Collection a jejímu tvůrce a kurátorovi sběrateli Ladislavu Liklerovi (KSK 429) i jeho sběratelským začátkům. Článek je dostupný i v digitální podobě zde.

V mělnickém vydání týdeníku 5 plus 2 vyšel 28. srpna 2015 článek o sběratelce čajových přebalů Ivaně Pitákové (KSK 3337). Článek je dostupný i v digitální podobě zde.

K 50. výročí založení Klubu uspořádal sběratel Antonín Surový (KSK 3141) v galerii Futura výstavu sýrových etiket ze své sbírky. Vernisáž výstavy proběhla 1. záři 2015 a výstavu bylo možné navštívit až do 31. října 2015.

V Českolipském deníku vyšel dne 30. července 2015 článek o sbírce jízdenek sběratele Lubomíra Rickla (KSK 1666). Elektronickou verzi článku je možné si přečíst na http://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/laska-v-suplicich-sberatelz- boru-do-nich-ukryl-bezmala-pul-milionu-jizdenek-20150730.html

V pořadu České televize Retro, který se vysílal 13. září 2015 v podvečer na kanále ČT2 a který byl věnován tužkám a ořezávátkům, vystoupili i členové klubu Radka Císařová (KSK 2362) a Vladimír Jindra (KSK 3285).

Český rozhlas odvysílal v září 2015 na třech svých okruzích (Radiožurnál, ČRo Dvojka a ČRo Brno) živou reportáž z návštěvy u sběratele novin z pěti kontinentů Miroslava Karáska (KSK 2864) z Kroměříže. Redaktora zajímalo uspořádání kolekce, která je hodně objemná, počet zastoupených zemí a území, způsoby získávání nových přírůstků, ale také nečekané nezdary, mnohdy humorné, s nimiž se sběratel musí vypořádat.

V pátek 4. září 2015 vysílala ČT 24 ve večerních hodinách reportáž z veletrhu Sběratel. V reportáži byl rozhovor předsedy klubu s návštěvníky veletrhu a na obrazovce se objevily exponáty ze sbírek členů klubu.

Diplomy s výsledky ankety „O nejlepší sýrovou etiketu“ byly publikovány v Odborných časopisech Potravinářská revue, Potravinářský zpravodaj a Mlékařské listy.

Nadregionální Trenčianské noviny MY z 31. srpna 2015 přinesly velký článek - stylizovaný rozhovor se sběratelem zahraničních výtisků novin Miroslavem Karáskem (KSK 2864). Článek se věnoval jeho neobvyklému hobby, způsobu rozšiřování kolekce a i dalším plánům a snům sběratele. Elektronickou verzi článku si můžete přečíst na http://trencin.sme.sk/c/7992313/trencianskenoviny- su-zastupene-vknihe-rekordov.html

V pátek 24. července 2015 vystoupil v nové gastronomické televizi Mňam předseda klubu Ladislav Likler (KSK 429). Byl pozván jako znalec sýrů, ale v půlhodinovém rozhovoru se dostalo i na sběratelství.

MF Dnes vyšel 17. července 2015 rozhovor s předsedou klubu Ladislavem Liklerem (KSK 429) o sbírkách v klubu.

Diplomy pro tři nejúspěšnější společnosti, které získaly v anketě „O nejlepší sýrovou etiketu“ nejvíce bodů byly předány 27. května 2015 v rámci akce „Oslava mléka“, která se konala v Rytířském sále zámku Kostelec nad Černými lesy.

Dne 12. května 2015 uspořádala sběratelka ubrousků Alena Šedová (KSK 1011) v Městském komunitním centru v rámci volnočasových aktivit pro seniory v Brandýse nad Labem besedu, na které účastníky seznámila s činností pražského Klubu sběratelů kuriozit a s organizací sběratelství v ČR. Součástí besedy bylo i promítání film členky KSK Vlasty Křečkové „Sběratelky“ o špičkových sběratelkách, členkách KSK. Následovala návštěva zájemců v Minimuzeu papírových ubrousků, podšálků a prostírání Aleny Šedové. Celá akce měla velký úspěch.

Členka klubu Vlasta Křečková (KSK 2982) natočila reportáž o svých kolegyních sběratelkách. Zájemci ji mohou shlédnout na YouTube.

Česká televize na programu ČT1 odvysílala dne 18. dubna 2015 v pořadu Hobby naší doby reportáž o sbírce figurek a žánrových pohlednic sběratelky Lenky Lukášové (KSK 2754). Reportáž je možné shlédnout v archivu ČT (přehrát v archivu České televize).

V sobotu 7. února na radiu Region vystoupil předseda klubu Ladislav Likler (KSK 0429). V pořadu naše hobby hovořil o vzniku sbírek a jejich uspořádání a jak v tom pomáhá Klub sběratelů kuriozit.

31. 1. 2015 odvysílala Česká televize na programu ČT 1 v pořadu „Hobby naší doby“ reportáž o ubrouscích z „Minimuzea papírových ubrousků“ Aleny Šedové (KSK 1011). Pořad je možno zhlédnout z archivu ČT.

V hlavním zpravodajském pořadu České televize Události vysílaném 29. ledna na ČT1 ukázal Jaroslav Dupák (KSK 2575) část své sbírky kuponů MHD. Ukázky byly ilustrací k reportáži o vývoji situace okolo Opencard.

Velký celostránkový rozhovor se sběratelem tužek Emanuelem Petráněm (KSK 3130) vyšel 20. ledna 2015 v Žateckých novinách. Rozhovor se týkal především zajímavých exemplářů z jeho sbírky tužek, jejíž část byla celý rok k vidění ve Dvoře U svatého Jakuba. Zmíněno bylo ale i sběratelství jako celek i Klub sběratelů kuriozit a ocenění sbírky titulem Pozoruhodná sbírka, které se sběrateli od KSK dostalo. Pan Petráň rovněž mluvil o záměru vystavit svou sbírku v prostoru Chrámu chmele a piva v Žatci jako stálou expozici, aby ji mohli zhlédnout zájemci z řad turistů a návštěvníků města.

Rozhovor se sběratelem zahraničních výtisků novin Miroslavem Karáskem (KSK 2864) o jeho výlučné kolekci byl odvysílán v rámci vysílání České televize Studio 6 dne 14. ledna 2015. Hovořilo se o tom, čím mohou být noviny zajímavé, co přinášejí sběrateli a jak se mění jejich úloha v proměnách času.

Velký rozhovor se sběratelem vizitek Janem Sagalincem (KSK 3556) doprovázený obrázky některých zajímavých exemplářů z jeho sbírky je možné si přečíst na webových stránkách společnosti Reptisk.

V souvislosti s výstavou Noviny ve světě aneb svět v novinách pořádané v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně přinesly rozhovory s autorem sbírky Miroslavem Karáskem (KSK 2864) regionální TV Slovácko, regionální příloha MF DNES pro Zlínsko, týdeníky 5 plus 2 pro Zlínsko a Kroměřížsko. Zprávu o výstavě přinesl i krajský informační bulletin Okno do kraje.

Časopis Veleobce sdružených obcí baráčníků v Praze „BARÁČNÍK“ v čísle 12/2014 otiskl článek „Docela malé muzeum“ o sbírce ubrousků Aleny Šedové (KSK 1011).

Ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka bylo možné v pátek 2. ledna 2014 slyšet sběratelku kalendáříků Moniku Petráskovou (KSK 2426). Vystoupila v pořadu „Jak to vidíte“, který byl tentokrát věnován tématu kalendářů a jejich historii, ale i sbírání kalendáříků a společenství sběratelů kalendáříků.

Moderátor Jan Rosák pozval do listopadového pořadu „Tandem Jana Rosáka“ vysílaného Českým rozhlasem Ladislava Liklera (KSK 0429) jako propagátora a historika mlékárenství a uznávaného znalce sýrů. V hodinovém rozhovoru ho představil jako rodáka z Veselí nad Lužnicí, osobnost českého sběratelství i tvůrce největší sbírky sýrových etiket na světě.

Článek „Jeho vášní jsou propisky“ o Antonínu Pechalovi (KSK 3610) ze Vsetína, který sbírá propisovací tužky s logem, vyšel ve Valašském deníku v říjnu 2014. Jeho elektronickou verzi si můžete přečíst na http://valassky.denik.cz/zpravy_region/jeho-vasni-jsou-propisky-30141006.html

Na výstavě „Od hliněné destičky k tabletu: kultura psaní v dějinách“, která probíhala od 31. října 2014 do 22. února 2015 ve Východočeském muzeu v Pardubicích se podílela také členka KSK Eva Chmelařová (KSK 3577).

V Galerii Na úřadě (Městská část Praha 7) vystavoval ve dnech 19. listopadu 2014 až 9. ledna 2015 fotografie s podpisy známých osobností kulturního a společenského života sběratel autogramů Jiří Hanibal (KSK 0200).

V Malé galerii Středočeské vědecké knihovny v Kladně proběhla ve dnech 20. listopadu 2014 až 6. ledna 2015 výstava „Vánoční svátky o století zpátky“. Návštěvníci této výstavy mohli vidět staré vánoční ozdoby, dobové pohlednice, formičky na cukroví, balicí papíry, stojánky a další předměty ze soukromé sbírky Lenky Urbanové (KSK 3002).

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 3/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.