Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Zveme na mimořádné sběratelské setkání sběratelů pohlednic a papírových předmětů!

Jako náhradu za neuskutečněné jarní setkání pořádá 5. září Klub sběratelů kuriozit mimořádné setkání sběratelů pohlednic a papírových předmětů. Setkání se opět uskuteční v KD Barikádníků (Praha 10, u stanice metra Strašnická).

Vstup pro veřejnost je jako obvykle 8.00 hodin a burza je prodloužena do 13.45 hodin. Na setkání platí předplatné jako na obvyklých burzách pohlednic i papírových předmětů.

Dotazník pro nový členský Adresář

Dotazník na nový Členský adresář KSK můžete vyplnit a zaslat buď elektronicky na mailovou adresu klubu: klub@sberatel-ksk.cz nebo vytištěný poštou na korespondeční adresu klubu: Klub sběratelů kuriozit, Čílova 4, 162 00 Praha 6.

O KSK jinde

Velký celostránkový rozhovor se sběratelem tužek Emanuelem Petráněm (KSK 3130) vyšel 20. ledna 2015 v Žateckých novinách. Rozhovor se týkal především zajímavých exemplářů z jeho sbírky tužek, jejíž část byla celý rok k vidění ve Dvoře U svatého Jakuba. Zmíněno bylo ale i sběratelství jako celek i Klub sběratelů kuriozit a ocenění sbírky titulem Pozoruhodná sbírka, které se sběrateli od KSK dostalo. Pan Petráň rovněž mluvil o záměru vystavit svou sbírku v prostoru Chrámu chmele a piva v Žatci jako stálou expozici, aby ji mohli zhlédnout zájemci z řad turistů a návštěvníků města.

Rozhovor se sběratelem zahraničních výtisků novin Miroslavem Karáskem (KSK 2864) o jeho výlučné kolekci byl odvysílán v rámci vysílání České televize Studio 6 dne 14. ledna 2015. Hovořilo se o tom, čím mohou být noviny zajímavé, co přinášejí sběrateli a jak se mění jejich úloha v proměnách času.

Velký rozhovor se sběratelem vizitek Janem Sagalincem (KSK 3556) doprovázený obrázky některých zajímavých exemplářů z jeho sbírky je možné si přečíst na webových stránkách společnosti Reptisk.

V souvislosti s výstavou Noviny ve světě aneb svět v novinách pořádané v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně přinesly rozhovory s autorem sbírky Miroslavem Karáskem (KSK 2864) regionální TV Slovácko, regionální příloha MF DNES pro Zlínsko, týdeníky 5 plus 2 pro Zlínsko a Kroměřížsko. Zprávu o výstavě přinesl i krajský informační bulletin Okno do kraje.

Časopis Veleobce sdružených obcí baráčníků v Praze „BARÁČNÍK“ v čísle 12/2014 otiskl článek „Docela malé muzeum“ o sbírce ubrousků Aleny Šedové (KSK 1011).

Ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka bylo možné v pátek 2. ledna 2014 slyšet sběratelku kalendáříků Moniku Petráskovou (KSK 2426). Vystoupila v pořadu „Jak to vidíte“, který byl tentokrát věnován tématu kalendářů a jejich historii, ale i sbírání kalendáříků a společenství sběratelů kalendáříků.

Moderátor Jan Rosák pozval do listopadového pořadu „Tandem Jana Rosáka“ vysílaného Českým rozhlasem Ladislava Liklera (KSK 0429) jako propagátora a historika mlékárenství a uznávaného znalce sýrů. V hodinovém rozhovoru ho představil jako rodáka z Veselí nad Lužnicí, osobnost českého sběratelství i tvůrce největší sbírky sýrových etiket na světě.

Článek „Jeho vášní jsou propisky“ o Antonínu Pechalovi (KSK 3610) ze Vsetína, který sbírá propisovací tužky s logem, vyšel ve Valašském deníku v říjnu 2014. Jeho elektronickou verzi si můžete přečíst na http://valassky.denik.cz/zpravy_region/jeho-vasni-jsou-propisky-30141006.html

Na výstavě „Od hliněné destičky k tabletu: kultura psaní v dějinách“, která probíhala od 31. října 2014 do 22. února 2015 ve Východočeském muzeu v Pardubicích se podílela také členka KSK Eva Chmelařová (KSK 3577).

V Galerii Na úřadě (Městská část Praha 7) vystavoval ve dnech 19. listopadu 2014 až 9. ledna 2015 fotografie s podpisy známých osobností kulturního a společenského života sběratel autogramů Jiří Hanibal (KSK 0200).

V Malé galerii Středočeské vědecké knihovny v Kladně proběhla ve dnech 20. listopadu 2014 až 6. ledna 2015 výstava „Vánoční svátky o století zpátky“. Návštěvníci této výstavy mohli vidět staré vánoční ozdoby, dobové pohlednice, formičky na cukroví, balicí papíry, stojánky a další předměty ze soukromé sbírky Lenky Urbanové (KSK 3002).

V Městském kulturním středisku ve Slaném přednášel 11. listopadu 2014 předseda KSK Ladislav Likler (KSK 0429) o sběratelství, o Klubu sběratelů kuriozit i o historii mlékárenství ve Slaném.

Klub sběratelů kuriozit pomohl městu Slaný se založením sbírky slánek, která byla inspirována názvem tohoto královského města. Ten totiž vznikl podle slaného pramene, který vytékal na úpatí nedalekého kopce Slánská hora. Jde zřejmě o první sbírku slánek na světě a obsahuje více než 2000 kusů slánek z nejrůznějších materiálů, včetně celé řady unikátů.

V Kočárovně zámku v Brandýse nad Labem měly od 18. do 31. října 2014 společnou výstavu s názvem „Čajem se zapomíná na hluk světa“ sběratelka čajových přebalů Iva Pitáková (KSK 3337) a sběratelka ubrousků Alena Šedová (KSK 1011).

V Lanškrouně natáčel 8. září 2014 štáb České televize Praha příspěvek do pořadu „Hobby naší doby“ se sběratelem Jiřím Krausem (KSK 2854) o jeho sbírce přívěsků na klíče. Reportáž by se měla vysílat na programu ČT1 v listopadovém vydaní tohoto pořadu.

Člen KSK Jiří Vochozka (KSK 2958), vystavoval ve dnech 11. až 13. dubna 2014 v Českých Budějovicích v pavilonu Z-Integrovaného záchranného systému při příležitosti výstav MOBIL Salon 2014 a Veletrh cestovního ruchu, svou sbírku cestovních pasů a dalších dokladů pro překračování hranic.

Výstavu „Slabikáře z celého světa“ uspořádala za spolupráce se sběratelkou Zdeňkou Markovičovou (KSK 3572) v měsíci září 2014 Městská knihovna Písek.

Sběratelka ubrousků Alena Šedová (KSK 1011) se zúčastnila ve dnech 12.- 15.6.2014 výstavy Šikovné ruce našich seniorů samostatnou expozicí „Décou- page-ubrousková technika“. Krátký článek o této akci přinesly Městské listy Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi ve svém prázdninovém čísle.

Od 12. září 2014 do 12. října 2014 se v Muzeu Jana Ámose Komenského v Uherském Brodě konala výstava „Slabikáře světa“, na které exponáty ze svých sbírek vystavovala i sběratelka Zdeňka Markovičová (KSK 3572).

Článek o Antonínu Pechalovi (KSK 3610) ze Vsetína, který sbírá propisovací tužky s logem, vyšel v Deníku 2. října 2014.

Sběratelku Alenu Šedovou (KSK 1011) bylo možné slyšet v Country rádiu v hodinových pořadech „Moje hobby během doby“, které se vysílaly 13. a 20. července 2014. Sběratelka vyprávěla o ubrouscích i o svém Mimimuzeu ubrousků.

Česká televize odvysílala v sobotu 12. července 2014 v pořadu Naše hobby krátkou reportáž o sbírce mandolín sběratele Zdeňka Znamenáčka (KSK 2680).

Článek o sběrateli tužek Emanuelovi Petráňovi (KSK 3130), o jeho sbírce tužek i o spolupráci s firmou Koh-i-noor na připravovaném muzeu české tužky vyšel v Mosteckém deníku 25. června 2014.

V červenci 2014 vystavoval v komunitním centru Prádelna v Praze 5 své fotografie geologických zajímavostí sběratel Ivan Ježek (KSK 2510).

Od 10. června 2014 do 17. srpna 2014 se v Oblastním muzeu v Lounech konala výstava Zmizelé Louny. Byla volným pokračováním stejnojmenné knihy dr. Martina Vostřela. Vystaveny byly stovky starých fotografií, nejen ze sbírek muzea či Státního okresního archivu v Lounech, ale též od řady lounských sběratelů a pamětníků, například sběratelů pohlednic Jaroslava Rychtaříka (KSK 1295) či Bohumíra Roedla.

Besedu se členy Švabinského kruhu přátel výtvarného umění o tvoření kolekce zahraničních novin připravil 22. dubna 2014 v Muzeu Kroměřížska Miroslav Karásek (KSK 2864). Připomněl nejen zvláštnosti a odlišnosti v datování novin v některých státech, ale zmínil se i o tisku ve své sbírce, který získal z oblastí, jež pro jiné země prakticky neexistují, neuznávají je. Před pěti lety se v Muzeu Kroměřížska konala rozsáhlá výstava novin z pěti kontinentů, od té doby v unikátní kolekci přibylo 56 exponátů. Pro účastníky besedy byla připravena malá prezentace zahraničních novin.

Fotografie ze slavnostního předání diplomů klubu za nejlepší sýrovou etiketu roku a zobrazení diplomů přinesly časopisy Potravinářská revue a Mlékařské listy.

TV Barrandov 18. června 2014 ve zprávách odvysílala krátký šot o nově vzniklém „Minimuzeu papírových ubrousků“, které si vymyslela a vytvořila v jedné místnosti u sebe doma sběratelka Alena Šedová (KSK 1011).

Na stanici Český rozhlas 2 dne 23.3.2014 vystoupil sběratel Emanuel Petráň (KSK 3130) hned dvakrát - nejprve v pořadu Světlany Lavičkové Taková obyčejná věc – TUŽKA a poté v pořadu Mikrofórum, kde za účasti posluchačů hovořil o své sbírce i o výstavě tužek.

Česká televize odvysílala v pořadu Hobby magazín dne 22.3.2014 reportáž redaktorky Brádlové o sbírce tužek Emanuela Petráně (KSK 3130)

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 2/20

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XVIII.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ
v prodeji jen
elektronická verze
XVIII. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Novinka

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2020. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.