Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
Sekce
Skupiny sběratelů
Veletrh Sběratel
10. - 11. září 2021 (pá-so)
Výstaviště PVA EXPO PRAHA
otevírací doba:
Pá 10 - 18 hod.
So 10 - 17 hod.
Vyhledávání
Vyhledat text

KSK je i na facebooku
Poslední inzeráty
Český svaz filumenistů - zápalkové
nálepky
Akce Sběratelství 2015 » Sběratelství 2015

Sběratelství 2015

Akce Sběratelství 2015 - Sběratelství 2015 Závěr letošního ročníku akce Sběratelství byl spojen s účastí klubu na veletrhu Sběratel, kterého se zúčastnil po osmnácté. Dovolíme si komentovat a podat zprávu o všech aspektech klubové účasti, která patří do řady klubových akcí k 50 letům KSK.

Stánek

Pořadatel veletrhu, agentura DOUBLE IMPACT s.r.o., nám opět velmi vyšel vstříc velkým, možná největším stánkem na veletrhu. Ze svého tradičního místa v rohu velkého sálu byl umístěn v příchodové hale, kam se dostal každý i bez vstupenky.

Považujeme to za velkou výhodu, protože okolo něj prošli všichni návštěvníci veletrhu Sběratel i současně souběžně probíhajícího veletrhu BEAUTY.

ČT natočila rozhovor s předsedou klubu

O stánek a informace se tradičně postarali Luboš Čech, Václava Hostašová, Ladislav Likler a Marie Prokšová s pomocí několika dalších členů výboru klubu. Vedle podávání informací si návštěvníci mohli zakoupit i klubové materiály. Přestože jsme mimo novou sérii kalendáříků doprodávali jen archivní materiály, vyprodala se téměř všechna čísla starších ročníků Sběratele – zůstala jen čísla 3/15, 2/14, 3/14, 4/14 a 4/10 po několika kusech. Vzpomněl jsem si na výrok jednoho bývalého funkcionáře klubu: starší čísla Sběratele jsou neprodejná. Naštěstí je to jinak. Celková částka za materiály dosáhla téměř osmi tisíc korun.

Ukázka exponátů ze sbírek členů a výstava

K účasti na výstavce exponátů ze sbírek členů klubu jsme vyzvali členy klubu ve Sběrateli i v elektronické poště. Neozval se žádný člen klubu a exponáty zajistil po přímém jednání se členy klubu předseda a připojilo se několik dalších exponátů funkcionářů klubu. Zvolili jsme koncepci jednotlivých ukázek ze sbírek a výstavu dokumentů z archivu klubu. Dokumenty vybrali Ladislav Likler a Václava Hostašová a byly umístěny v deseti rámech, které zapůjčil Laktos Collection. Své exponáty vystavili: Marta Zemanová – raritní vydání Babičky BN, Marie Prokšová – orig. parfém a mini parfém Davidoff, Luboš Čech – cylindrická vložka firmy Hahn, Karel Palán – služební hodinky železničářů, Miloš Kotrba – reklamní lahev JOVO z roku 1933, Lenka Choutková – historie Lidky Kutná Hora, Ing. Stanislav Slavík – vítězná plaketa Hanse Lahra, Jiří Mládek – stavebnice Merkur, Ing. Stanislav Krámský – plechovka na čokoládu z roku 1910, Jan Paul – šicí stroj z roku 1872, Miroslav Moravec – kuchyňské váhy, Vladislav Dočkal – vařič britské armády za kytaru, Dagmar Klingerová – rakouský patriotický vějíř, Stanislav Slabyhoudek – unikátní výbojka, Ing. Alena Doležalová – medvěd z Titaniku.

Většina exponátů byla soustředěna do archivu klubu a po výstavě tam byly vráceny a postupně si je majitelé vyzvedli. Starala se o ně Václava Hostašová, převozy na výstaviště a zpět zajistili Luboš Čech a Ing. Petr Zaoral. To jen abyste věděli, co taková malá výstavba obnáší.

SBĚRATELSTVÍ 2015

Závěr akce Sběratelství jsme tentokrát situovali na veletrh. Je to v souladu s tím, že na prosinec připravujeme další velkou akci spojenou s udělováním diplomů k 50 letům klubu a program by byl příliš dlouhý. Na předání diplomů jsme pronajali kongresový sál a pozvali všechny diplomanty a jejich hosty. Výbor schválil udělení 17 diplomů za pozoruhodné sbírky a stejný počet za největší sbírky. Diplomanti měli možnost udělit diplomy členům rodiny nebo přátelům, kteří podporují jejich sběratelské sklony.

Na setkání, které se konalo ve čtvrtek 4. září 2015, se omluvili nebo nedostavili prof. Milan Knížák (dřevěné loutky), Anna Počarovská (PUZZLE), Radek Seidel (odstředivky mléka), Jana Rajtmajerová (formičky na pečení), Ing. Tatjana Svobodová (NEJ sbírka figurek), Ing. Václav Honzejk (NEJ sbírka pivních etiket), Vladimír Pazourek (NEJ sbírka pivních korbelů a sklenic), Kateřina Loužilová (NEJ sbírka čajových obalů), Hana Beranová (NEJ sbírka papírových ubrousků).

Předání diplomů střídavě moderovali předseda klubu Ladislav Likler a místopředseda klubu Luboš Čech. Diplomy připravila jednatelka klubu Marie Prokšová. Diplomy předávali PhDr. Jindřich Jirásek a prezident Agentury Dobrý den z Pelhřimova Miroslav Marek.

Jako první pozval místopředseda klubu na podium (foto zprava) Ing. Alana Butscheka (kartonové železniční jízdenky) a jeho paní Jiřinu Butschekovou, dále Ing. Alenu Doležalovou (medvídci), Pavla Hanzela (pexeso), dále paní Jarmilu Hudecovou, která přijela až z Banské Bystrice a navrhla diplom pro svého sběratelského kolegu JUDr. Imricha Kolpáka, za kterého převzal diplom manžel paní Hudecové (zvonky a zvonečky).

V další skupině převzali diplomy (zprava) paní Dagmar Klingerová (vějíře) Mgr. Luboš Koláček (růžence), Vlasta Křečková a její manžel Jan Křeček (kalíšky na vajíčka), Ing. Jaroslav Kudláček a jeho manželka Jarka Kudláčková, Ladislav Likler, Miroslav Marek.

Pak si přišli pro diplomy (zprava) paní Jarmila Myšková (Český ráj), pan Karel Palán se svou paní Jiřinou Karasovou (kapesní hodinky železničních zaměstnanců), Ing. Stanislav Slavík, který navrhl diplom pro svou ženu Lucii Slavíkovou (historie skoků na lyžích), a Lenka Urbanová, která navrhla diplom svému příteli Jiřímu Vochozkovi (vánoční předměty), Ladislav Likler.

Program pokračoval předáním diplomů za největší sbírky. Jako první přišel na pódium pan Jiří Drvola (staré pivní lahve), pan Jaroslav Štěrba (pivní tácky), pan Vlastimil Cífka (korunkové uzávěry) a Zdena Smetanová (kapesní kalendáříky), pan Miroslav Marek.

V kategorii modely převzal diplom Miloš Wokoun, který také převzal diplom pro svého syna Ondřeje Wokouna, který s ním sbírku sdílí a podílí se na jejím růstu. U čepelkových obalů vlastní největší sbírku Jan Makovec a u cigaretových obalů Eduard Knopek. Diplomy předával PhDr. Jindřich Jirásek, moderoval Ladislav Likler.

Luboš Čech hovoří s Milošem Wokounem

Nakonec místopředseda klubu pozval na podium sběratele, jejichž sbírky jsou podle dostupných údajů největší na světě. Jsou to na fotografii zprava Ing. Stanislav Krámský, který je členem klubu od roku 1978, diplom za největší sbírku čokoládových obalů získává po třinácté za 164 tisíc exponátů.

Vladimír Kuchta je členem klubu od roku 2001 a diplom získává po šesté. Ve sbírce má 130 000 žvýkačkových obalů. Ladislav Likler je členem klubu od roku 1969, od roku 1972 je předsedou klubu. Věnuje se sýrovým etiketám. Získal 13 diplomů, letošní je za 228 tisíc obalů. Sbírku předal mlékárenské společnosti a pracuje na ní jako kurátor. Světovou sbírku likérových a vinných etiket vytvořil Jiří Pešák, který je členem klubu od roku 1972. Diplom získává po jedenácté za 261 tisíc etiket. O všech oceněných sbírkách se dočtete postupně ve Sběrateli.

Ladislav Likler v rozhovoru s paní Vlastou Křečkovou

Luboš Čech hovoří s Ladislavem Liklerem

Ladislav Likler


[ 19. 11. 2015 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 4428 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 3/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.