Nová kniha Dr. Josefa Ptáčka Město Dobruška sběratelsky

Autor: Luboš Čech <(at)>, Téma: Různé obory, Vydáno dne: 13. 12. 2020

Náš člen, historik dr. Josef Ptáček (KSK 1414), vydal ve svém dobrušském nakladatelství "Expedice F. L. Věka" již třicátou regionální historickou publikaci, tentokrát věnovanou sběratelství svého města – Dobrušky.

Byla vydána k výročí 700 let první písemné zmínky o Dobrušce jako o městě. Její křest proběhl v říjnu 2020. Prezentuje všechny předměty sběratelského zájmu (akcie, autogramy, betlémy, blahopřání, noviny a časopisy, doklady, listiny a dokumenty, ex libris, drobnou grafiku, etikety, jídelní lístky, jízdenky a jízdní řády, kapesní kalendáříky, knihy a knižní ilustrace, loutky, nálepky, navštívenky, novoročenky, obálky a firemní faktury, obrazy, odznaky, plakáty, podšálky, pozvánky, pivní suvenýry, prospekty, psí známky, razítka, R-nálepky, svaté obrázky a devocionálie, svatební oznámení, štítky na turistické hole a jízdní hole, tužky s firemními nápisy, účtenky, vizitky, vlaječky, vstupenky, textilní záložky, známky kovové a žetony) s jakýmkoliv vztahem k městu Dobrušce, tzv. "dobruscensia".

Kniha Město Dobruška sběratelsky Dr. Josefa Ptáčka

Pro zájemce je možné knihu objednat na adrese Expedice F. L. Věka, soukromé vydavatelství, Zd. Nejedlého 612, 518 01 Dobruška. Cena publikace v pevných deskách ve formátu A4 je včetně poštovného a balného 400,- Kč. Pro inspiraci dalším sběratelům vřele doporučujeme!