Anketa o nejlepší sýrové etikety roku 2019

Autor: členové KSK <(at)>, Téma: Sýrové etikety, Zdroj: Jaromír Lebl, Petr Nahodil ml., Vydáno dne: 28. 05. 2020

Do letošní ankety bylo zařazeno celkem 106 ks sýrových etiket z 15 firem, které byly rozděleny do 27 anketních čísel. I letos jsme ponechali systém náhodného číslování. Důvod je prostý. Osvědčil se, a navíc donutil zaměstnance z firem, pokud jejich firma přispěla do této ankety a chtěli jim dát svůj hlas, projít celou anketu, protože jsme nedávali etiketám z jedné firmy anketní čísla po sobě jdoucí. Tím nakonec mohli dát i hlas jiné etiketě, než původně mysleli.

Počet hodnocených etiket podle krajů:
Vysočina 10
Plzeňský 23
Středočeský + Praha 11
Moravskoslezský 2
Jihočeský 3
Pardubický 2
Olomoucký 37
Jihomoravský 18

Hlasování proběhlo na burze v Praze a také na burze v Táboře. A protože se obě burzy vzájemně kryly, tak se udělaly kopie ankety, a jedna tedy byla v Praze, druhá v Táboře. Pokud se to opět letos stane, pravděpodobně to budeme opakovat. Výsledkem je však více hlasů do ankety. Letos navíc byla možnost hlasovat ve speciální prodejně sýrů v Jihlavě po celou dobu trvání ankety, takže hlasů bylo více. Jestli s tím bude majitel prodejny souhlasit, tak to v dalším ročníku ankety zopakujeme. Už mám od něj předběžný souhlas na další ročník. Kromě prodejny sýrů letos byla také umístěna na zkoušku v mlékárně Polná, kde je také prodejna a nabízejí zde nejen výrobky této firmy, ale i další jiné než z mléka. Výsledkem jsou však opět další hlasy do ankety. A pro příští rok by to mohlo být opět lepší. Na podzim totiž otevřeli u nás v Jihlavě firemní prodejnu firmy Brazzale. Už jsem předběžně jednal s vedoucím tohoto obchodu o umístění dalšího ročníku ankety také zde, vedoucí s tím souhlasí, takže pokud to vyjde, opět bude více hlasů. Anketa kromě těchto míst byla umístěna i na webových stránkách klubu, takže mohl hlasovat každý, kdo má připojení na internet.

Anketa byla na stránkách klubu a byla stažena během února a výsledky zpracoval vedoucí sběratelů SE ve spolupráci se správcem webu KSK, který dodal podklady.

Podle počtu hlasů bylo letos toto pořadí:

1. AW Loštice Olomoucké tvarůžky, série 22 ks, různé příchutě
2. Mlékárna Olešnice Bílý sýr, série 6 ks, různé příchutě
3. Laktos Praha Tavený sýr, série 5 ks, různé příchutě
4. Mlékárna Olešnice  Kaškaval + Sedlářský
5. Mlékárna Olešnice Mozzarela Bianca, série 3 ks, různé příchutě
6. Brazzale Tre Corti
7. Lacrum VM Velkomeziříčský
8. farma Sedlák série kozí sýr, různé příchutě
9.-11. Klatovy Prezident série 8 ks, různé příchutě
  AW Loštice série 2 ks, Pusinky, Hanácký oheň
  farma Stromovouse kravský a kozí, serie 2 ks, různé druhy
12. Mlékárna Olešnice Imperiál, série
13. Laktos Amarito
14. farma Kozí Hrádek série 9 ks, různé příchutě
15. Mlékárna Polná sýr Koliba

Vítězné firmy, které se umístily na 1-3. místě, obdrží na Dni mléka diplom. Další ročník ankety proběhne letos v období listopad až leden následujícího roku. Hlasování proběhne opět jak na burzách v Praze, tak i Táboře. Současně bude možné hlasovat na webu a očekáváme, že budete hlasovat i vy, popř. další vaši známí. Bylo by dobře, kdybyste se o naší anketě zmínili třeba i na vašem pracovišti a další vaši kolegové by o tom mohli říci dalším známým, atd, aby účast byla co nejvyšší. Předem děkujeme za toto vyřízení.

Pokud máte již nějaké novinky, o kterých si myslíte, že by to stálo je dát do ankety, tak prosím o jejich zapůjčení. V případě zapůjčení prosím, abyste si tuto etiketu podepsali, aby tuto etiketu bylo možné po anketě vrátit majiteli. Předem děkujeme za tyto etikety.