Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Autor: Petr Nahodil <p.nahodil(at)centrum.cz>, Téma: Pivní suvenýry, Vydáno dne: 16. 08. 2019

* LITERATURA - V roce 2019 slaví pivovar Staropramen, a.s. 150 let od svého založení. Při této příležitosti připravilo studio Ynachi pro Staropramen, a.s. publikaci pod názvem SMÍCHOV SOBĚ - Velký příběh smíchovského pivovaru. Autorem publikace je Igor Paleta a kolektiv, ilustroval Jindřich Janíček, graficky zpracoval Jan Prell, archivní práce Zeno Čižmár a rozhovory s pamětníky Petr Hanousek. Publikace má 165 stran, obsahuje mnoho dobových fotografií, dokumentů a etiket vztahujících se k historii pivovaru Staropramen. Publikace je v nákladu 3000 ks, k dostání byla na Smíchovských slavnostech. Dále bude k dostání na sousedském setkání Výčep pod komínem i na oslavách Dnů českého piva. Prodává se za 399,- Kč. Publikace by určitě neměla chybět v knihovničce sběratelů, kteří se zajímají o naši pivovarskou historii.

* HANUŠOVICE – PIVOVAR HOLBA ZVE NA 3. SETKÁNÍ SBĚRATELŮ - Pivovar HOLBA, a.s. pořádá dne 19.10.2019 setkání sběratelů pivních suvenýrů od 9.00 – 13.00 hod. Místo setkání sběratelů: Pivovar HOLBA, a.s., Pivovarská 261, 788 33 Hanušovice. Vstupné a stoly zdarma! Rezervace stolů: RNDr. Jarmila Olbortová, tel.: 724 776 384, e-mail: muzeum@holba.cz Čepovat se bude pivo z Pivovaru HOLBA, a.s., které účastníky setkání nenechá vyprahlé a bude zde i varianta nealko plechovkových piv pro řidiče. Sběratelské zboží na prodej je limitováno na: sklenice, podtácky, etikety a celkově věcí týkajících se pivovarů.

* LITERATURA - HISTORIE PIVNÍ LAHVE V ČECHÁCH - Vydavatelství Euromedia Grroup, a.s. - Knižní klub v edici Universum vydalo publikaci pod názvem HISTORIE PIVNÍ LAHVE V ČECHÁCH – PIVOVARNICTVÍ A OBCHOD. Autorem publikace je Petr Joza, který velmi poutavým způsobem přibližuje historii pivní lahve v Čechách. Publikace má 252 stran a je doslova nabitá fotografiemi jak dobovými, tak i dalšími, prezentujícími pivní lahve, pivní etikety a dalšími dokumenty vztahujícími se k historii pivní lahve. Publikaci lze zakoupit v internetových knihkupectvích www.booktook.cz a www.knizniklub.cz. Publikace by určitě neměla chybět v knihovně sběratelů pivních lahví a sběratelů věnujících se historii našeho pivovarnictví. Publikaci také na trh dodává Euromedia – knižní distribuce, Nádražní 30, 150 00 Praha 5. Zelená linka: 800 103 203, tel.: 296 536 111, e-mail: objednavky-vo@euromedia.cz . Cena publikace je 399 Kč.