Lze vaši sbírku zapsat do České knihy rekordů?

Autor: členové KSK <(at)>, Téma: Informace, Zdroj: Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov, Vydáno dne: 29. 05. 2019

Dobrá zpráva z Agentury Dobrý den Pelhřimov. Před nedávnem vyšla zbrusu nová reprezentativní Česká kniha rekordů 6, v níž mají sběratelé nezastupitelné místo. Rekordním sbírkám je zde především díky dlouholeté spolupráci Klubu sběratelů kuriozit s pelhřimovskou Agenturou Dobrý den věnována pětistránková kapitola (jedna z nejrozsáhlejších).

Nyní Pelhřimov, jako správce České databanky rekordů, přichází se zajímavou novinkou, směřující právě ke sběratelům. Na www.dobryden.cz na stránce rekordy vznikla nová kapitola „Sběratelé a sbírky“. Rychlý odkaz přímo do kapitoly je: nejvic. top/sbirky. Pošlete nám nezávazný dotaz (součástí této kapitoly je stručný formulář: Je moje sbírka rekordní?)

Smyslem je nabídnout většímu počtu sběratelů možnost stát se oficiálně držitelem českého rekordu, získat o tom prestižní certifikát Agentury Dobrý den, publicitu a následné zveřejnění v České knize rekordů.

- Vaše sbírka možná už takto oceněna byla, ale není čas údaje aktualizovat?
- Třeba jste majitelem sbírky, jíž by takovéto ocenění slušelo!
- Možná si říkáte, že Vaše sbírka nikdy nebude největší, protože znáte sběratele z Vašeho oboru s nedostižnými počty exemplářů. Ale třeba lze právě z Vaší sbírky vyčlenit dílčí úsek, který by oficiální certifikát získat mohl (není-li sbírka etiket největší v ČR, je možná největší ta část věnovaná českým etiketám nebo možná máte nejvíc úzce zaměřených etiket ze speciálních výrobků…). - Nebo je Vaše sbírka unikátní něčím jiným? Není její součástí nějaký „nej… exponát“, např. obřích rozměrů, miniatura či nejstarší v republice?