Ski muzeum v Harrachově

Autor: Luboš Čech <(at)>, Téma: Různé obory, Vydáno dne: 01. 12. 2017

V sobotu 2. září 2017 se splnil dlouholetý sen našeho člena Ing. Stanislava Slavíka, KSK 2326, který se svým bratrem, dvojčetem Josefem, otevřeli svoje soukromé Ski muzeum v Harrachově. V muzeu se nachází přes 8000 exemplářů mapujících historii lyžařského, hlavně skokanského sportu a lyžařského života v Harrachově. Muzeum je postaveno na sbírce Stanislava Slavíka, který za ni v roce 2015 obdržel ocenění Pozoruhodná sbírka KSK.

Slavnostního zahájení provozu muzea se zúčastnili skokani z Remsa Boys - Zdeněk Remsa, Dalibor Motejlek, Zbyněk Hubač, Karel Kodejška, Ladislav Divila, Rudolf Höhnl, dále Pavel Ploc, Antonín Hájek a sdruženáři - Tomáš Kučera, Josef Nüsser, Tomáš Slavík, František Zeman.

Ski Muzeum Harrachov

Starostka Harrachova Eva Zbrojová, starosta Szklarske Poreby Miroslaf Graf, prezident OV z Vikersundu Havard Orsten, místostarosta Oberwiesenthalu Wolfgang Drechsler, ti všichni ocenili v krátkých proslovech snahu sourozenecké dvojice a jejich rodin, přátel a kamarádů na vybudování muzea. Za KSK na otevření byli předseda klubu L. Čech a archivářka V. Hostašová.

Ski muzeum se nachází přímo na autobusovém nádraží, adresa je Harrachov 378. Do konce roku je otevřeno ve středu, čtvrtek a pátek od 14 - 17 hodin a v sobotu od 10 – 17 hodin. Je možno si domluvit prohlídku i mimo tyto dny na telefonu 603 470 113.