Historie tabákového průmyslu v českých zemích

Autor: <(at)>, Téma: Informace, Zdroj: Ing. Jaromír Fiala, autor a vydavatel publikace, Vydáno dne: 17. 08. 2013

Plně barevná publikace (150 stran velkého formátu) zachycuje historii tabákového průmyslu a výroby cigaret v českých zemích od konce 19. století až po současnost.

Vývoj výroby cigaret je popsán jak podle lokality, tak i značek i množství výroby. Kromě továren a značek bývalé české tabákové režie, tabákového monopolu i tabákového průmyslu jsou zahrnuty i výrobci cigaret ve společnostech nově vzniklých po roce 1989 s českým nebo zahraničním kapitálem. Současně je uvedena historie současných vedoucích světových tabákových společností a zejména historie vzniku společnosti Philip Morris Int. a jejích cigaretových značek.

Součástí publikace je katalog cigaret, který zahrnuje přes tisíc v českých zemích vyráběných značek a dále i profil klubu sběratelů cigaretových obalů s návodem pro začínající sběratele s popisem charakteristiky a sběratelských znaků obalů.

Kniha je určena nejen zájemcům o historii tabákového průmyslu či sběratelům cigaretových obalů, ale i široké laické čtenářské veřejnosti. Cena publikace je 300,- Kč (včetně poštovného a balného). Kniha bude zaslána v bezpečné bublinkové obálce.

Objednávky na těchto kontaktech:
Mailová adresa: fiala283@atlas.cz
Telefonní číslo: 724 397 651