Příležitost pro sběratele: Pamětní razítko k výstavě pohlednic v Mělníku

Autor: <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 31. 01. 2012

V Regionálním muzeu Mělník právě probíhá výstava „Město Mělník na dobových pohlednicích“, která sběratele (samozřejmě nejen je) láká jak desítkami reprodukovaných pohlednic města, tak zajímavým doprovodným programem. Pro všechny návštěvníky jsou na výstavě připraveny hádanky a úkoly s možností hodnotné výhry, pro školní třídy jsou určeny komentované prohlídky, pro širší veřejnost tzv. prohlídky etapové spojené s navazující vycházkou po městě v doprovodu historika.

Velký zájem místních sběratelů vzbudilo na vernisáži výstavy pamětní razítko, které dalo muzeum pro tuto příležitost zhotovit. Razítko napodobuje starší poštovní razítka: ve vnitřním kruhu obsahuje dataci (časové rozpětí trvání výstavy), slova v mezikruží stručně charakterizují příležitost, ke které bylo razítko vyrobeno. Zájemci z řad sběratelů mohou razítko použít během prohlídky výstavy. K dispozici je rovněž jednoduchá napodobenina pohlednice určená především pro dětské návštěvníky.

Výstava je instalována ve velkém výstavním sále, otevřena je denně mimo pondělí od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin. Potrvá do neděle 26. února. Další etapové prohlídky se uskuteční v termínech 1. a 22. února od 9 hodin (cena včetně vstupu na výstavu je 30 Kč).

Výstava pohlednic Mělníka