Mezinárodní festival rekordů

Autor: <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 14. 06. 2006

10. června 2006 proběhl v Pelhřimově již 16. ročník Mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit, který pořádá Agentura Dobrý den. Vedle velkého počtu atrakcí, pokusů o rekordy a zajímavých hostů uděluje i agentura ocenění v oblasti rekordů a kuriozit. Titul rekordmana roku za uplynulý rok získává každoročně jeden muž, jedna žena a jeden kolektiv, vždy ze čtyř nominovaných v každé kategorii.

Nejvyšším oceněním festivalu je uvedení do Rekordmanské síně slávy, které v letošním roce získal předseda Klubu sběratelů kuriozit Ladislav Likler jako třetí člověk v dosavadní historii festivalu. Uznání mu bylo uděleno nejen za jeho sbírku, ale i za 35 let, které vede Klub sběratelů kuriozit. Ladislav Likler si ocenění velmi váží, protože nepatří jenom jemu, ale i tisícovce členů KSK, mezi kterými jsou desítky rekordmanů českých i světových. Nemají většinou takové svaly jako rekordmani vystupující na festivalu, ale zase mají vytrvalost, nápaditost, systematičnost a s těmito vlastnostmi dokáží vytvořit unikátní kolekce dokumentů a nebo exponátů.

Pelhřimovské slavnosti.

V rozhovoru při předávání ocenění na pódiu před zcela zaplněným pelhřimovským náměstím hovořil Ladislav Likler s prezidentem agentury Dobrý den Miroslavem Markem a ředitelem agentury Lubošem Rafajem. Znají se téměř 20 let a vzpomněli si na začátky společných akcí a na své představy o tom, co by chtěli dosáhnout. Oběma organizacím se podařilo vyhledávat a propagovat české lidi, kteří něco umí a něco dokázali. A to určitě není málo. A Miroslavovi Markovi se splnilo přání, které před dvaceti lety vyslovil - Pelhřimov se stal městem rekordů.