Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání jsou zrušena!

KSK oznamuje, že sběratelská setkání 27. listopadu a 4. prosince jsou z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENA.

Všechny rezervace stolů se přesouvají na nejbližší konané setkání.

O konání dalších plánovaných akcí KSK se rozhodne dle aktuálního vývoje. Děkujeme za pochopení.

O KSK jinde

Český rekord a jemná krása – podívejte se na největší sbírku tkaných záložek. Pod tímto názvem odvysílal Český rozhlas Pardubice dne 9.10.2021 rozhovor se sběratelem tkaných záložek Herbertem Köglerem, KSK 3649, který v letošním roce vytvořil dva zápisy v České knize rekordů se svojí sbírkou. Český rekord obdržel za „Největší sbírku strojově tkaných stuhařských výrobků“ a „Nejvíce barevných variant jednoho vzoru tkané knižní záložky“.

V Dobrém ránu na ČT 2 jste dne 16.9.2021 mohli ve třech vstupech sledovat povídání Edy Riedla, KSK 3551, o jeho sbírce mlýnků a Muzeu Mlejn.

Na ČT 1 ve zprávách dne 24.9.2021 jste mohli vidět rozhovor s Emilem Příhodou, KSK 1435, o jeho sbírce automobilů Praga s upoutávkou na hraný dokument Praga pana Příhody.

Film Praga pana Příhody je umělecky pojatý hodinový hraný dokument, který pojednává nejen o vzniku zcela unikátní sbírky vozidel Praga a o sběrateli, který jí shromáždil v průběhu jeho prozatím 90letého života. Film vznikl na základě důsledné scénáristické i historické literární přípravy. Bez ní by totiž nebylo možno sestavit příběh vzniku sbírky, popsat příběhy nálezů těch nejslavnějších vozidel a už vůbec by se nedalo pochopit, jak sbírka, která je třetí největší sbírkou automobilů jedné značky na světě, je zapsána, jako památka UNESCO, mohla skončit tak, jak prozatím skončila. Film Praga pana Příhody emotivní formou apeluje na to, abychom chápali, jak je pro náš, a nejen náš stát, důležité vnímat odkazy minulosti. Tím, že film využívá v dokumentárním snímku hraných prvků, se stává v podstatě obecným důkazem toho, jak lze historii zašlapat do země, ale jeho hlavním účelem je zalarmovat veřejnost i její politické a kulturní zastupitele k tomu, aby odkazy minulosti začali vnímat, jako nedílnou součást identity, která přispívá ke slovutné reprezentaci státu, a hlavně k ve dnešní době tolik důležité hrdosti na to, že jsme občané země, která něco dokázala. A to se ve filmu zdařilo.

Nejenom KSK, ale i spřátelené sběratelské kluby zajímají reportéry. Předseda Klubu sběratelů autogramů JUDr. Pavel Pros vystupoval 22. dubna 2021 v pořadu Život ve hvězdách na TV Nova se svojí sbírkou autogramů. Během reportáže získal podpis herečky Jiřiny Bohdalové, který mu ve sbírce ještě chyběl.

Reportérka Českého rozhlasu Jolana Nováková stále pokračuje ve svých rozhovorech o sběratelství, tentokrát u mikrofonu měla místopředsedu klubu Petra Zaorala, KSK 3397. Poprvé byla reportáž o jeho sbírce vrtulníků na pohlednicích a všeho okolo vysílána 7.6.2021.

Od dubna 2021 je na iDnes v rubrice Hobby k přečtení článek „Češi jsou národem sběratelů. Hromadí bankovky, zkameněliny i sýrové etikety“. Redaktor Marek Burza mapuje sběratelství v Čechách a nezapomněl na Klub sběratelů kuriozit. V obrazové příloze jsou i fotografie ze sbírek našich členů.

V Městském muzeu v Nepomuku se do února 2021 konala výstava více než stovky betlémů, se svými exponáty se účastnila i velká sběratelka betlémů Maria Bašeová, KSK 2674.

Výstava historických kalamářů „Co je psáno, to je dáno“ v Národopisném muzeu v Plzni, nám. Republiky, byla prodloužena do 17.1.2021. S částí své sbírky a historii kalamářů vás seznámil autor výstavy Zdeněk Sluka, KSK 3695, který se již stal členem našeho klubu, v článku ve Sběrateli č.4/2020.

Na internetových stránkách Infocentra Louny byl 26. ledna 2021 uveřejněn rozsáhlý rozhovor se sběratelem historických pohlednic Jaroslavem Rychtaříkem, KSK 1295, o jeho sbírce pohlednic, výstavách, vydávání kalendářů a obrazových publikací.

V dalším díle Hobby naší doby vysílaném v premiéře 6.2.2021 se svojí sbírkou růženců vystupoval Luboš Koláček, KSK 2860, který za uvedenou sbírku obdržel ocenění Pozoruhodná sbírka. V reportáži vyprávěl nejen o svojí sbírce, ale i o členství v KSK a ocenění diplomem za svoji velmi zajímavou sbírku.

Informační měsíčník radnice města Kladna č. 12/2020 zveřejnil dvoustránkový rozhovor s Lenkou Urbanovou, KSK 3002, o její sbírce všeho o Vánocích, členství v KSK a nezapomněli i na jejího partnera Jiřího, sběratele cestovních dokladů.

V pořadu ČT Hobby naší doby vystupoval sběratel pivních soudků Vlastimil Cífka, KSK 2616, a vysíláno bylo 14.11.2020.

Na ČT 3 v pořadu „Trocha šafránu z televizního archívu“ je opakovaně vysílán pořad Malý atlas člověka sběratelského, který byl natočen v roce 1982 podle námětu Milana Švihálka v ostravském televizním studiu. V pořadu vystupovali členové KSK a bylo natáčeno i na našich tehdejších burzách.

V muzeu Novojičínska – Zámek Kunín byla od 29.8. do 1.11.2020 výstava klobouků a livrejí s erbovními knoflíky „Vzpomínky na monarchii“ s exponáty sběratele uniformních knoflíků Ivo Tomáše, KSK 2796

Výstava historických kalamářů „Co je psáno, to je dáno“ v Náro-dopisném muzeu v Plzni, nám. Republiky, která se měla konat do 12.11.2020, byla prodloužena do 17.1.2021. S částí své sbírky a historii kalamářů vás seznámí autor výstavy Zdeněk Sluka v článku ve Sběrateli č. 4/2020.

Předseda klubu Luboš Čech, KSK 2738 hovořil v ČR Dvojka 20. srpna 2020 o sběratelství a Klubu sběratelů kuriozit.

Country rádio v pravidelné rubrice Kukátko ve dnech 7. a 8.9.2020 odvysílalo rozhovor s Alenou Šedovou, KSK 1011 o jejím Minimu-zejíčku papírových ubrousků, podšálků a prostírání.

Alena Šedová, KSK 1011, a Iva Pitáková, KSK 3337, uspořádaly v červnu 2020 společnou 10. jubilejní výstavu "Čajem se zapomíná na hluk světa" v kavárně Dvě vrány na náměstí v Brandýse n. Labem.

Kniha Babička od Boženy Němcové si k příležitosti hned několika významných výročí v roce 2020 zasloužila jubilejní vydání, a to díky Martě Zemanové, KSK 3088, rodačky z Brnířova na Domaž-licku. Jde o 250 let narození skutečné babičky, 200 let od pokřtění Boženy Němcové, 175 let od spisovatelky pobytu na Domažlicku a 165 let od prvního vydání Babičky. O vydání knihy nákladem naší členky jsme Vás informovali v posledním loňském čísle Sběratele a v letošním roce proběhla série přednášek a výstav, např. v Chodském zámku, v Městské knihovně v Kdyni nebo v Praze, o knize a autorce jste si mohli přečíst i v Domažlickém deníku.

Jaroslava Holinová, KSK 3550, a místopředseda klubu Ing. Petr Zaoral, KSK 3397, uspořádali pro děti ze ZŠ v Libiši přednášku a celoroční soutěž ve sbírání pohlednic. O výsledku informoval dvouměsíčník Libišská radnice z června 2020.

Členka KSK Dagmar Klingerová, KSK 3157, pozvala do svého bytu Láďu Hrušku a mezi spoustou krásných vějířů z její sbírky natočila TV Prima 6. epizodu Vychytávek, odvysílanou 5.4.2020.

V 87. dílu televizního magazínu AŽD „POZOR VLAK“, natočeném v květnu tohoto roku, představil svoji sbírku železničních lepenko-vých jízdenek a zajímavosti týkající se lepenkových jízdenek sběratel Alan Butschek, KSK 3215. Uvedený magazín je možné shlédnout na internetovém serveru YouTube.

Do 31. ledna 2020 jste ve Šluknovském zámku mohli navštívit Vánoční výstavu. Návštěvníci výstavy se dozvěděli zase něco nového o Vánocích a vánočních zvycích. Na výstavu zapůjčila exponáty ze své sbírky vánočních dekorací Lenka Urbanová, KSK 3002. Na výstavě spolupracoval Spolek jiříkovských betlemářů a další. V Malém máslovickém muzeu másla byl vystaven od 1.12.2019 do 26.1.2020 betlém z másla. Současně byla k vidění i výstava Francouzské Vánoce.

Na sběratelském webu sberatel.info byl rozhovor s předsedou KSK Lubošem Čechem o Klubu sběratelů kuriozit, jeho historii i současnosti. Rozhovor vznikl jako podklad pro článek PhDr. Jindřicha Jiráska, majitele Cvokařského muzea, pro speciální číslo „80. léta, aneb posledních deset let ČSSR“ časopisu Týden.

V cechovním časopise Asociace zámkových a klíčových služeb Zámkař č. 4/2019 předseda klubu Luboš Čech, KSK 2738 představil část ze své zámkařské sbírky.

V pořadu České televize Hobby naší doby dne 12.10.2019 vystupovala sběratelka Blanka Sůvová, KSK 2859 a hovořila o své sbírce papírových tašek.

V poslední knize fejetonů Rudolfa Křesťana „Tajemné kotě“ je jeden s názvem „Módní okénko“. Pojednává o tom, že „maskáčový vzor“ převzatý z vojenské uniformy je dnes moderní na lecčems, dokonce i na papírových ubrouscích. Pan Křesťan našel tuto informaci v časopise Sběratel. Doslova zde uvádí: „...v časopise Klubu sběratelů kuriozit jsem četl vyjádření sběratelky papírových ubrousků, že ve své sbírce má i jeden exemplář čínské výroby se vzorem maskáčové látky“. (Jedná se o článek Aleny Šedové „Netradiční témata na papírových ubrouscích“).

Městské listy Brandýs n/Labem – Stará Boleslav otiskly v č. 9/2019 celostránkovou reportáž z Minimuzea papírových ubrousků Aleny Šedové, KSK 1011.

Stanislav Slavík, KSK 2326, majitel Ski muzea v Harrachově, ho-vořil v Deníku České televize dne 10.8.2019 o záchraně skokanských můstků v Harrachově.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 4/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.