Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

O KSK jinde

I v zábavném pořadu Inkognito na TV Prima najdete sběratelství. Hostem v dubnovém pořadu byla Irena Sedláčková, KSK 3713, a její hádané povolání bylo kurátorka muzea. Sestavě účinkujících se nepodařilo její povolání odhalit, tak televizním divákům mohla představit svoje Muzeum historických nočníků a toalet v Modřanech.

Redaktor Martin Lavay se více zaměřil i na sběratelství, tak další článek o sběratelích KSK na Seznamu Medium byl o sýrových etiketách. V článku zmiňuje, že největší sbírku vytvořil dlouholetý předseda KSK Ladislav Likler, která je dnes součástí sbírky Laktos Collection, KSK 3666. Nezapomněl ani na klubovou anketu O nejlepší sýrovou etiketu i na odkaz na klubové stránky.

A podruhé Alena Šedová, KSK 1011. Od 22.4.2024 si na Seznam Médium v rubrice Hobby a volný čas můžete přečíst povídání o sběratelství papírových ubrousků a papírových podšálků redaktora Martina Lavay s naší sběratelkou.

Alena Šedová, KSK 1011, uveřejnila v místním časopise FLORIÁN č. 3/4 Lázně Toušeň článek „Papírové ubrousky a podšálky v nejbližším okolí“. Zahrnuje ubrousky z regionu Brandýs n.l., Čelákovice, Mochov, Stará Boleslav, Jirny, Lázně Toušeň. Obsahuje nejen ubrousky ze současných restaurací, ale přes 60. léta minulého století až do období 1. republiky.

„Lovec izolátorů umí ve sklepě vyčarovat blesky. Vydejte se k němu na návštěvu“. Tak zní název článku z internetového vydání deníku Metro ze 4.2.2024 o sběrateli a majiteli největší sbírky izolátorů a bleskojistek v Evropě Františku Daňkovi, KSK 1355, který zároveň vystavoval část svojí sbírky v rámci výstavy Projekt Volt-Age v humpolecké galerii 8smička do 11.2.2024.

Předseda klubu Luboš Čech, KSK 2738, měl přednášku v Národním technickém muzeu k fenoménu sběratelství a o historii výroby profilových cylindrických vložek v Československu a současném Česku.

A podruhé i potřetí Česká televize a Hobby naší doby. Milena Hlinková, KSK 2019, v reportáži vysílané 10.2.2024 představovala svoji sbírku turistických štítků na hole a v druhé reportáži ze dne 24.2. 2024 pak pohlednice o Potštejnu.

V pořadu ČT „Hobby naší doby“ byla dne 3.2.2024 reportáž se Stanislavem Krámským, KSK 1534, o jeho sbírce obalů od čokolád, kterých v době natáčení měl 212.000 kusů.

Herbert Kögler, KSK 3649, pořádal výstavu tkaných záložek do knih a tkaných odznaků od 6.9.2023 do 30.9.2023 v Městské knihovně v Ústí nad Orlicí.

V regionálních novinách Deník byl dne rozhovor s předsedou klubu Lubošem Čechem, KSK 2737 o sběratelství, KSK a samozřejmě o jeho sbírce zámkových vložek.

Velká pardubická a sběratelka Jarmila Myšková, KSK 2094 jsou takové spojené nádoby. Paní Myšková od poloviny minulého století sbírá vše o Velké pardubické a v roce 2012 obdržela za svoji sbírku ocenění Pozoruhodná sbírka. V letošním ročníku světoznámých dostihů, který se konal 8. října, byla naše sběratelka ze záznamu mezi jednotlivými dostihy uváděna se svojí sbírkou v přenosu České televize z této sportovně-společenské akce.

V příloze Víkend Mladé fronty Dnes dne 15.7.2023 byl uveřejněn velký článek o sbírce tkaných záložek do knih Herberta Köglera, KSK 3649. Se sběratelovou sbírkou jste se mohli seznámit i na častých výstavách, které pořádá ve spolupráci s regionálními muzei. O prázdninách jste mohli například navštívit výstavu jeho sbírky v Městském muzeu v Rýmařově.

Do 27.8.2023 vystavoval v prostorách Regionálního muzea v Jílovém u Prahy svoji sbírku želv z různých materiálů David Kopecký, KSK 3716. Sbírku nám představil v prvním letošním čísle Sběratele.

A v prvním letošním čísle časopisu Zámkař je pokračování článku předsedy klubu Luboše Čech, KSK 2738, o zámkařství a sběratelství.

V dubnovém čísle časopisu Vlasta byl uveřejněn velký článek příznivce KSK pana Milana Švihálka s tématem „Nadšené sběratelky“. A pokud si člověk představí nadšené sběratelky, tak ví, že řeč bude o Monice Petráskové, KSK 2426 a Aleně Šedové, KSK 1011, a jejich sbírkách.

V Jihlavských listech z 12. srpna 2022 byl uveřejněn velký rozhovor pod titulkem „Jihlavan nasbíral 100 tisíc etiket“ s odborným garantem sýrových etiket Jaromírem Leblem, KSK 1818, nejenom o jeho sbírce sýrových etiket, ale i o Klubu sběratelů kuriozit.

V časopise BAZÉN & SAUNA č. 9–10/2022 vyšel článek Lucie Koubové, KSK 2685 „Kartičkové kalendáříky s lázeňskou tématikou” a samozřejmě s upozorněním, že autorka je členka KSK.

Na datum 1. června připadá nejen Mezinárodní den dětí, ale i Den mléka. V Zemědělském muzeu v Praze na Letné se ke Dni mléka předávaly diplomy za nejlepší mléčné výrobky roku v anketě Mlékárenský výrobek roku 2022. Nad akcí převzalo záštitu ministerstvo zemědělství a jako každoročně náš klub na této prestižní akci předával diplomy za nejlepší sýrové etikety roku 2021. Diplomy předával předseda klubu L. Čech a vedoucí sekce sýrových etiket J. Lebl.

Alena Šedová, KSK 1011, pravidelně vystavuje ukázky ze své sbírky papírových ubrousků a její profilovou výstavu bylo možné navštívit do 30.6.2022 v Husově knihovně v Modřanech.

Sběratelka Jaroslava Holinová, KSK 3550, sbírá nejenom formy na velikonoční beránky, ale často pořádá výstavy ze sbírek členů klubu v knihovně v Libiši. Do začátku prázdnin jste mohli navštívit hned dvě výstavy, jednu s názvem „Ženy“ a druhou „Kreslený svět Zdeňka Milera“, na kterých bylo možné podpořit dobrovolným vstupným charitativní sbírku SKS „Šance pro Tomáše“. O výstavách si můžete přečíst v samotném článku.

O prázdninách se toho moc neděje, tak Český rozhlas Region opakoval rozhovory z roku 2021 redaktorky Jolany Novákové s členy klubu o jejich sbírkám a členství v KSK.

Do 30.4.2022 jste mohli navštívit výstavu „Největší známá sbírka forem na velikonoční beránky“ sběratelky Jaroslavy Holinové, KSK 3550, na šluknovském zámku, který se nachází v centru Šluknova. Vstupné na výstavu bylo dobrovolné a je určeno na charitativní akci „Šance pro Tomáše“, kterou podporuje i KSK.

„I Karel IV. a Rudolf II. byli sběratelé, v Československu bylo sběratelství velice oblíbené. Já osobně sbírám takzvané fabky, tedy profilové cylindrické vložky. V Česku jsem asi sám, i když zámečníci nebo odborníci mají také pár kousků. S mojí sbírkou se to ale nedá srovnat, ta má zhruba půl tuny,“ říká předseda Klubu sběratelů kuriozit Luboš Čech, KSK 2738, který byl dopoledním hostem Rádia Z dne 3.5.2022 a s moderátorem Martinem Karlíkem si povídali o sběratelství a KSK.

Velký rozhovor o Klubu sběratelů kuriozit, sběratelství a sbírce profilových cylindrických vložek s předsedou klubu Lubošem Čechem, KSK 2738, byl uveřejněn ve víkendovém vydání Haló novin z 26.–27.2.2022. V podobném duchu byl i rozhovor pro jarní vydání Fabka Magazínu koncernu Assa Abloy, největšího výrobce zámkařské techniky na světě, z dubna 2022.

Od 27.11.2021 do 29.12.2021 na zámku v Brandýse nad Labem byla vánoční výstava „Brandýské Vánoce“, kde vystavovala Alena Šedová, KSK 1011, ze své sbírky ubrousky s motivem betlémů a kamenný betlém vytvořený ubrouskovou technikou – découpage.

Českou televizi v sobotu 15. ledna obsadil Klub sběratelů kuriozit. Nejprve v pořadu Hobby naší doby na ČT 1 hovořila jednatelka klubu Marie Prokšová (KSK 2179) o své sbírce a KSK, následoval místopředseda klubu Petr Zaoral (KSK 3397) na ČT 24 v pořadu Regiony, kde v přímém přenosu debatoval s redaktorkou o sběratelství jako celku, o své sbírce pohlednic s vrtulníky a nezapomněl pozvat ČT na předání ocenění pro členy KSK v akce Sběratelství.

V Žateckých novinách dne 1. září 2021 napsali o 1. setkání sběratelů tužek v Galerii Sladovna, ve které má stálou expozici své sbírky Emanuel Petráň (KSK 3130) a byl zmíněn i Klub sběratelů kuriozit. Článek byl ilustrován společnou fotografií účastníků setkání – členů KSK G. Hrochové, L. Lichnovské, V. Jindry, J. Černého a E. Petráně. Blíže o setkání se dočtete v rubrice „Stalo se“.

Český rekord a jemná krása – podívejte se na největší sbírku tkaných záložek. Pod tímto názvem odvysílal Český rozhlas Pardubice dne 9.10.2021 rozhovor se sběratelem tkaných záložek Herbertem Köglerem, KSK 3649, který v letošním roce vytvořil dva zápisy v České knize rekordů se svojí sbírkou. Český rekord obdržel za „Největší sbírku strojově tkaných stuhařských výrobků“ a „Nejvíce barevných variant jednoho vzoru tkané knižní záložky“.

V Dobrém ránu na ČT 2 jste dne 16.9.2021 mohli ve třech vstupech sledovat povídání Edy Riedla, KSK 3551, o jeho sbírce mlýnků a Muzeu Mlejn.

Na ČT 1 ve zprávách dne 24.9.2021 jste mohli vidět rozhovor s Emilem Příhodou, KSK 1435, o jeho sbírce automobilů Praga s upoutávkou na hraný dokument Praga pana Příhody.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 2/24

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2024. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.