Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

O KSK jinde

V příloze Víkend Mladé fronty Dnes dne 15.7.2023 byl uveřejněn velký článek o sbírce tkaných záložek do knih Herberta Köglera, KSK 3649. Se sběratelovou sbírkou jste se mohli seznámit i na častých výstavách, které pořádá ve spolupráci s regionálními muzei. O prázdninách jste mohli například navštívit výstavu jeho sbírky v Městském muzeu v Rýmařově.

Do 27.8.2023 vystavoval v prostorách Regionálního muzea v Jílovém u Prahy svoji sbírku želv z různých materiálů David Kopecký, KSK 3716. Sbírku nám představil v prvním letošním čísle Sběratele.

A v prvním letošním čísle časopisu Zámkař je pokračování článku předsedy klubu Luboše Čech, KSK 2738, o zámkařství a sběratelství.

V dubnovém čísle časopisu Vlasta byl uveřejněn velký článek příznivce KSK pana Milana Švihálka s tématem „Nadšené sběratelky“. A pokud si člověk představí nadšené sběratelky, tak ví, že řeč bude o Monice Petráskové, KSK 2426 a Aleně Šedové, KSK 1011, a jejich sbírkách.

V Jihlavských listech z 12. srpna 2022 byl uveřejněn velký rozhovor pod titulkem „Jihlavan nasbíral 100 tisíc etiket“ s odborným garantem sýrových etiket Jaromírem Leblem, KSK 1818, nejenom o jeho sbírce sýrových etiket, ale i o Klubu sběratelů kuriozit.

V časopise BAZÉN & SAUNA č. 9–10/2022 vyšel článek Lucie Koubové, KSK 2685 „Kartičkové kalendáříky s lázeňskou tématikou” a samozřejmě s upozorněním, že autorka je členka KSK.

Na datum 1. června připadá nejen Mezinárodní den dětí, ale i Den mléka. V Zemědělském muzeu v Praze na Letné se ke Dni mléka předávaly diplomy za nejlepší mléčné výrobky roku v anketě Mlékárenský výrobek roku 2022. Nad akcí převzalo záštitu ministerstvo zemědělství a jako každoročně náš klub na této prestižní akci předával diplomy za nejlepší sýrové etikety roku 2021. Diplomy předával předseda klubu L. Čech a vedoucí sekce sýrových etiket J. Lebl.

Alena Šedová, KSK 1011, pravidelně vystavuje ukázky ze své sbírky papírových ubrousků a její profilovou výstavu bylo možné navštívit do 30.6.2022 v Husově knihovně v Modřanech.

Sběratelka Jaroslava Holinová, KSK 3550, sbírá nejenom formy na velikonoční beránky, ale často pořádá výstavy ze sbírek členů klubu v knihovně v Libiši. Do začátku prázdnin jste mohli navštívit hned dvě výstavy, jednu s názvem „Ženy“ a druhou „Kreslený svět Zdeňka Milera“, na kterých bylo možné podpořit dobrovolným vstupným charitativní sbírku SKS „Šance pro Tomáše“. O výstavách si můžete přečíst v samotném článku.

O prázdninách se toho moc neděje, tak Český rozhlas Region opakoval rozhovory z roku 2021 redaktorky Jolany Novákové s členy klubu o jejich sbírkám a členství v KSK.

Do 30.4.2022 jste mohli navštívit výstavu „Největší známá sbírka forem na velikonoční beránky“ sběratelky Jaroslavy Holinové, KSK 3550, na šluknovském zámku, který se nachází v centru Šluknova. Vstupné na výstavu bylo dobrovolné a je určeno na charitativní akci „Šance pro Tomáše“, kterou podporuje i KSK.

„I Karel IV. a Rudolf II. byli sběratelé, v Československu bylo sběratelství velice oblíbené. Já osobně sbírám takzvané fabky, tedy profilové cylindrické vložky. V Česku jsem asi sám, i když zámečníci nebo odborníci mají také pár kousků. S mojí sbírkou se to ale nedá srovnat, ta má zhruba půl tuny,“ říká předseda Klubu sběratelů kuriozit Luboš Čech, KSK 2738, který byl dopoledním hostem Rádia Z dne 3.5.2022 a s moderátorem Martinem Karlíkem si povídali o sběratelství a KSK.

Velký rozhovor o Klubu sběratelů kuriozit, sběratelství a sbírce profilových cylindrických vložek s předsedou klubu Lubošem Čechem, KSK 2738, byl uveřejněn ve víkendovém vydání Haló novin z 26.–27.2.2022. V podobném duchu byl i rozhovor pro jarní vydání Fabka Magazínu koncernu Assa Abloy, největšího výrobce zámkařské techniky na světě, z dubna 2022.

Od 27.11.2021 do 29.12.2021 na zámku v Brandýse nad Labem byla vánoční výstava „Brandýské Vánoce“, kde vystavovala Alena Šedová, KSK 1011, ze své sbírky ubrousky s motivem betlémů a kamenný betlém vytvořený ubrouskovou technikou – découpage.

Českou televizi v sobotu 15. ledna obsadil Klub sběratelů kuriozit. Nejprve v pořadu Hobby naší doby na ČT 1 hovořila jednatelka klubu Marie Prokšová (KSK 2179) o své sbírce a KSK, následoval místopředseda klubu Petr Zaoral (KSK 3397) na ČT 24 v pořadu Regiony, kde v přímém přenosu debatoval s redaktorkou o sběratelství jako celku, o své sbírce pohlednic s vrtulníky a nezapomněl pozvat ČT na předání ocenění pro členy KSK v akce Sběratelství.

V Žateckých novinách dne 1. září 2021 napsali o 1. setkání sběratelů tužek v Galerii Sladovna, ve které má stálou expozici své sbírky Emanuel Petráň (KSK 3130) a byl zmíněn i Klub sběratelů kuriozit. Článek byl ilustrován společnou fotografií účastníků setkání – členů KSK G. Hrochové, L. Lichnovské, V. Jindry, J. Černého a E. Petráně. Blíže o setkání se dočtete v rubrice „Stalo se“.

Český rekord a jemná krása – podívejte se na největší sbírku tkaných záložek. Pod tímto názvem odvysílal Český rozhlas Pardubice dne 9.10.2021 rozhovor se sběratelem tkaných záložek Herbertem Köglerem, KSK 3649, který v letošním roce vytvořil dva zápisy v České knize rekordů se svojí sbírkou. Český rekord obdržel za „Největší sbírku strojově tkaných stuhařských výrobků“ a „Nejvíce barevných variant jednoho vzoru tkané knižní záložky“.

V Dobrém ránu na ČT 2 jste dne 16.9.2021 mohli ve třech vstupech sledovat povídání Edy Riedla, KSK 3551, o jeho sbírce mlýnků a Muzeu Mlejn.

Na ČT 1 ve zprávách dne 24.9.2021 jste mohli vidět rozhovor s Emilem Příhodou, KSK 1435, o jeho sbírce automobilů Praga s upoutávkou na hraný dokument Praga pana Příhody.

Film Praga pana Příhody je umělecky pojatý hodinový hraný dokument, který pojednává nejen o vzniku zcela unikátní sbírky vozidel Praga a o sběrateli, který jí shromáždil v průběhu jeho prozatím 90letého života. Film vznikl na základě důsledné scénáristické i historické literární přípravy. Bez ní by totiž nebylo možno sestavit příběh vzniku sbírky, popsat příběhy nálezů těch nejslavnějších vozidel a už vůbec by se nedalo pochopit, jak sbírka, která je třetí největší sbírkou automobilů jedné značky na světě, je zapsána, jako památka UNESCO, mohla skončit tak, jak prozatím skončila. Film Praga pana Příhody emotivní formou apeluje na to, abychom chápali, jak je pro náš, a nejen náš stát, důležité vnímat odkazy minulosti. Tím, že film využívá v dokumentárním snímku hraných prvků, se stává v podstatě obecným důkazem toho, jak lze historii zašlapat do země, ale jeho hlavním účelem je zalarmovat veřejnost i její politické a kulturní zastupitele k tomu, aby odkazy minulosti začali vnímat, jako nedílnou součást identity, která přispívá ke slovutné reprezentaci státu, a hlavně k ve dnešní době tolik důležité hrdosti na to, že jsme občané země, která něco dokázala. A to se ve filmu zdařilo.

Nejenom KSK, ale i spřátelené sběratelské kluby zajímají reportéry. Předseda Klubu sběratelů autogramů JUDr. Pavel Pros vystupoval 22. dubna 2021 v pořadu Život ve hvězdách na TV Nova se svojí sbírkou autogramů. Během reportáže získal podpis herečky Jiřiny Bohdalové, který mu ve sbírce ještě chyběl.

Reportérka Českého rozhlasu Jolana Nováková stále pokračuje ve svých rozhovorech o sběratelství, tentokrát u mikrofonu měla místopředsedu klubu Petra Zaorala, KSK 3397. Poprvé byla reportáž o jeho sbírce vrtulníků na pohlednicích a všeho okolo vysílána 7.6.2021.

Od dubna 2021 je na iDnes v rubrice Hobby k přečtení článek „Češi jsou národem sběratelů. Hromadí bankovky, zkameněliny i sýrové etikety“. Redaktor Marek Burza mapuje sběratelství v Čechách a nezapomněl na Klub sběratelů kuriozit. V obrazové příloze jsou i fotografie ze sbírek našich členů.

V Městském muzeu v Nepomuku se do února 2021 konala výstava více než stovky betlémů, se svými exponáty se účastnila i velká sběratelka betlémů Maria Bašeová, KSK 2674.

Výstava historických kalamářů „Co je psáno, to je dáno“ v Národopisném muzeu v Plzni, nám. Republiky, byla prodloužena do 17.1.2021. S částí své sbírky a historii kalamářů vás seznámil autor výstavy Zdeněk Sluka, KSK 3695, který se již stal členem našeho klubu, v článku ve Sběrateli č.4/2020.

Na internetových stránkách Infocentra Louny byl 26. ledna 2021 uveřejněn rozsáhlý rozhovor se sběratelem historických pohlednic Jaroslavem Rychtaříkem, KSK 1295, o jeho sbírce pohlednic, výstavách, vydávání kalendářů a obrazových publikací.

V dalším díle Hobby naší doby vysílaném v premiéře 6.2.2021 se svojí sbírkou růženců vystupoval Luboš Koláček, KSK 2860, který za uvedenou sbírku obdržel ocenění Pozoruhodná sbírka. V reportáži vyprávěl nejen o svojí sbírce, ale i o členství v KSK a ocenění diplomem za svoji velmi zajímavou sbírku.

Informační měsíčník radnice města Kladna č. 12/2020 zveřejnil dvoustránkový rozhovor s Lenkou Urbanovou, KSK 3002, o její sbírce všeho o Vánocích, členství v KSK a nezapomněli i na jejího partnera Jiřího, sběratele cestovních dokladů.

V pořadu ČT Hobby naší doby vystupoval sběratel pivních soudků Vlastimil Cífka, KSK 2616, a vysíláno bylo 14.11.2020.

Na ČT 3 v pořadu „Trocha šafránu z televizního archívu“ je opakovaně vysílán pořad Malý atlas člověka sběratelského, který byl natočen v roce 1982 podle námětu Milana Švihálka v ostravském televizním studiu. V pořadu vystupovali členové KSK a bylo natáčeno i na našich tehdejších burzách.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Kontakt Informace o plánovaných akcích, výstřižky o článcích, o sbírkách našich členů a nebo jejich aktivitách zasílejte pí Mgr. Aleně Šedové,
na e-mail: alena.sedova@volny.cz.

Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 3/23

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2023. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.