Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání jsou zrušena!

KSK oznamuje, že sběratelská setkání 27. listopadu a 4. prosince jsou z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENA.

Všechny rezervace stolů se přesouvají na nejbližší konané setkání.

O konání dalších plánovaných akcí KSK se rozhodne dle aktuálního vývoje. Děkujeme za pochopení.

Informace z klubu

Zveme na veletrh Sběratel08.09.2021: Zveme na veletrh Sběratel
V termínu 10. – 11. září 2021 se koná veletrh Sběratel na výstavišti PVA EXPO Praha, kde najdete i stánek Klubu sběratelů kuriozit. V prodeji budou mimo jiné kubové materiály i nové klubové kartičkové kalendáříky na příští rok. Najdete nás v hale 2.

Zveme na výstavu11.08.2021: Zveme na výstavu
Zveme na výstavu o sběratelství do Kutné hory, v rámci níž proběhne ve čtvrtek 19.8. setkání sběratelů všech oborů.

Zveme na výstavu13.12.2020: Zveme na výstavu
Zveme na výstavu betlémů ze sbírky sběratele Milana Baše, která je až do 1. února 2021 k vidění v Městském muzeu a galerii Nepomuk.


Nová kniha Dr. Josefa Ptáčka: Město Dobruška sběratelsky13.12.2020: Nová kniha Dr. Josefa Ptáčka: Město Dobruška sběratelsky
Náš člen, historik dr. Josef Ptáček (KSK 1414), vydal ve svém dobrušském nakladatelství "Expedice F. L. Věka" již třicátou regionální historickou publikaci, tentokrát věnovanou sběratelství svého města – Dobrušky. Byla vydána k výročí 700 let první písemné zmínky o Dobrušce jako o městě. Její křest proběhl v říjnu 2020.

Příběh žvýkací gumy – nová kniha o žvýkačkách13.12.2020: Příběh žvýkací gumy – nová kniha o žvýkačkách
Vedle historie výroby žvýkaček ve světovém i československém měřítku kniha obsahuje rozsáhlou kolekci reprodukcí historických žvýkačkových obalů, vkládaných obrázků a kartiček, reklam z amerických i československých časopisů i 3D žvýkačkových artefaktů. Přináší i rozhovory s řadou známých osobností o jejich vztahu ke žvýkání a žvýkačkám.

Zveme na výstavu18.08.2020: Zveme na výstavu
Chomutov ve století páry – výstava v Železničním depozitáři NTM v Chomutově. Výstavu připravilo NTM ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově a Oblastním muzeem a galerií v Mostě při příležitosti oslav výročí „150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku“. Výstava prostřednictvím textových panelů, dobových fotografií a vybraných exponátů představí Chomutov jako významný železniční uzel, kterým byl už od sedmdesátých let 19. století. V Železničním depozitáři si můžete prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah.

Sto let bezpečnostních sborů18.08.2020: Sto let bezpečnostních sborů
U příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky připravilo Muzeum Policie ČR v Praze 2, Ke Karlovu 1, velkou figurální výstavu s názvem „Sto let bezpečnostních sborů“, mapující vývoj stejnokrojů, odznaků, výstroje a výzbroje příslušníků bezpečnostních sborů, působících na území České republiky od roku 1918 do současnosti. Výstava bude veřejnosti zpřístupněna až do 31. prosince 2021 v prvním patře muzea, které je otevřeno každý den kromě pondělí od 10:00 do 17:00 hodin.
INFOSERVIS: Setkání v regionech

Jak na sběratelství online a na co si dát pozor

Sběratelství - Jak na sběratelství online a na co si dát pozor Na internetu seženete opravdu všechno, včetně kuriózních sběratelských předmětů a starožitností. Doba covidová napomáhá prodeji i nákupu, sběratelé se upínají ke svému hobby. Víte, jak nakupovat online a nenaletět?

[ Komentářů: 0 | 595 přečtení | Číst článek ]

Kalendáříky z jiného úhlu pohledu

Kapesní kalendáříky - Kalendáříky z jiného úhlu pohledu 22. 08. 2021 - Monika Petrásková

Nedávno jsem četla rozhovor s jednou sběratelkou kalendáříků. Ta vyprávěla o tom, jak vznikala její sbírka a které exempláře jsou nejoblíbenější. Zaujala mne zmínka o tom, že má i kalendáříky měňavé (holografické). Pár kousků také mám, ale nejsem si jistá označením, říkali jsme jim měnící se nebo prostorové. Když jsem byla malá holka, vycházely u nás pohledy s mrkajícími panáčky nebo zvířátky, stačilo pohled naklonit a očičko se zavřelo nebo otevřelo. Dnes si jejich reprodukce někteří sběratelé kalendáříků zvolili jako motiv pro své osobní kousky.

[ Komentářů: 0 | 274 přečtení | Číst článek ]

Ze starých pohlednic Benátek

Pohlednice - Ze starých pohlednic Benátek 22. 08. 2021 - Milan Degen

Italské Benátky jsou město postavené na moři, resp. je to město, které se jakoby vznáší mezi mořem a nebem. Žádné jiné město na světě nestojí na takových základech – na dřevěných pilotách, zaražených do dna mořské laguny. Souvisí to již se vznikem osídlení na místě dnešního města, kdy se zakladatelé z kmene Venetů (či Benetů) rozhodli z bezpečnostních důvodů, resp. pro lepší obranu a ochranu, usadit právě zde (již v 5. století). Pevnina tehdy čelila nájezdu barbarských hord a v takovém terénu nemohla uspět žádná invaze. Nakonec tu bylo vybudováno město (počátek v období stěhování národů) na řadě ostrovů a ostrůvků v mělké laguně (kolem tisíce takových míst), a to na statisících, později spíše milionech pilot.

[ Komentářů: 0 | 263 přečtení | Číst článek ]

Pražské minipivovary – část 1

Pivní suvenýry - Pražské minipivovary – část 1 22. 08. 2021 - Petr Nahodil

Praha 1: PIVOVAR A RESTAURACE U FLEKŮ, s.r.o. a soukromé pivovarské muzeum se nachází na adrese: Křemencova 1651/11, 110 00 Praha 1. První písemná zmíňka je z roku 1499, kdy dům koupil sladovník Vít Skřemenec.

[ Komentářů: 0 | 328 přečtení | Číst článek ]

Modely Škoda 1/43 – Kaleidoskop slavných vozů Škoda od vydavatelství DeAgostini

Modely - Modely Škoda 1/43 – Kaleidoskop slavných vozů Škoda od vydavatelství DeAgostini 22. 08. 2021 - Ing. Rudolf Kocourek

Seznam nově vydaných modelů v sérii „Kaleidoskop slavných vozů Škoda“:
11 – Škoda 1101 Tudor 1948
12 – Škoda 110 LS 1973
13 – Škoda 1102 Roadster 1951
14 – Škoda Forman 1990
15 – Škoda 1202 Van 1969

[ Komentářů: 0 | 550 přečtení | Číst článek ]

Příběh jedné televizní soutěže – II. část

Sběratelství - Příběh jedné televizní soutěže – II. část 22. 08. 2021 - Milan Švihálek

Vyprávění o tom, jak ostravská televize otevřela náruč lidu sběratelskému

Nejlevnější seriál na světě

Základní nápad se zdál být nosný. Od něj nebylo daleko k vytvoření kostry pořadu. Soutěž by měla být rozdělena do tří kol po šesti minutách, uvažoval jsem, a v každém příštím kole budou pokládány náročnější otázky. Ty budou hodnoceny vždy vyšším počtem bodů. Jakým programem ale naplnit přestávky mezi jednotlivými koly?

[ Komentářů: 0 | 265 přečtení | Číst článek ]

Zajímavosti českých cigaret – příležitostné cigarety

Kuřácké potřeby - Zajímavosti českých cigaret – příležitostné cigarety 22. 08. 2021 - Jaromír Fiala

Již od vzniku samostatného českého státu se kromě tržních cigaret vyráběly i tzv. příležitostné cigarety, vydávané k různým výročím, propagaci, či veletrhům. V období ČSTR (Československá tabáková režie) převažovaly cigarety věnované různým výstavám a veletrhům, zejména Pražské hospodářské výstavě nebo Pražským vzorkovým veletrhům. A to jak v papírovém, tak i plechovém obalu. Řada cigaret byla vydávána i k různým brněnským či libereckým veletrhům a výstavám.

[ Komentářů: 0 | 323 přečtení | Číst článek ]

Hit virové kultury

Papírové ubrousky - Hit virové kultury 22. 08. 2021 - Alena Šedová

Již několikrát jsem se zmiňovala, že ubrousky jdou s módou, ale i s dobou a jejími událostmi.

Ani doba koronavirová toho nezůstala ušetřena. Decentně se problematiky zhostila německá firma IHR (Ideal Home Range), která vydala kolekci ubrousků slavných malířů ze 17.–19. století. Pod názvem „Hit virové kultury“ Masterpieces edition 2020 je prodává spolu s dalšími suvenýry společnost Curating Cambridge v kreativním muzeu The Fitzwilliam Muzeum, a výdělek jde na podporu muzea a jeho sbírek.

[ Komentářů: 0 | 295 přečtení | Číst článek ]

Sbírka úsekových odpojovačů

Různé obory - Sbírka úsekových odpojovačů 22. 08. 2021 - Patrik Trnčák

když je mnoho sběratelů izolátorů a různých elektrických zařízení a přístrojů, tak neznám žádného, který by sbíral cíleně a systematicky úsekové odpojovače. Možná, že tato zařízení nejsou pro sběratele tak zajímavá. V neposlední řadě jde také o jejich rozměry a hmotnost, což případné sběratele asi jistě odradí.

[ Komentářů: 0 | 286 přečtení | Číst článek ]
Starší články
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 4/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.