Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Informace z klubu

Setkání sběratelů modelů a figurek 25.3.2023 VYPRODÁNO11.03.2023: Setkání sběratelů modelů a figurek 25.3.2023 VYPRODÁNO

Sekce sběratelů modelů a figurek oznamuje, že kapacita volných stolů na připravované setkání sběratelů modelů a figurek 25.3.2023 je již zcela VYPRODÁNA. Žádné další rezervace se již nepřijímají.


POKYNY K VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU PRO XX. ČLENSKÝ ADRESÁŘ KSK A SOUHLASU SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ09.03.2023: POKYNY K VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU PRO XX. ČLENSKÝ ADRESÁŘ KSK A SOUHLASU SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Osobní údaje

Do dotazníku prosím uveďte své osobní údaje a kontakty (telefony, e-maily) do předtištěných kolonek. Pokud si přejete některý údaj nezveřejnit, přeškrtněte příslušnou rubriku z rohu do rohu tak, aby údaj byl čitelný pouze pro vedení klubu. V adresáři bude v každém případně zveřejněno jméno a příjmení s členským číslem. Budeme rádi, když nezveřejnění údajů zvolíte jen výjimečně, protože tím znemožňujete vzájemné kontakty s ostatními sběrateli.

Na druhé straně je formulář „Souhlas se zpracováním osobních údajů a práva subjektu údajů“, ve kterém najdete podklady pro údaje, které bude shromažďovat KSK v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“) a nařízením (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

Údaje o sbírkách

Do údajů o sbírkách uvádějte jen obory, kterými se opravdu zabýváte. Nemá smysl uvádět několik náhodně shromážděných exponátů jako obor. Údaje piště čitelně a srozumitelně, používejte správné názvy sběratelských oborů. Hlavní obory řaďte za sebou abecedně, například: autogramy, figurky, pivní etikety, žehličky apod. Stejně tak postupujte u specializací, například: pohlednice – Aš, Kolín, Pardubice, Žilina. Specializaci uvádějte jen v případech, že se jí opravdu věnujete. Pokud dodržíte tyto zásady, usnadníte nám sestavení rejstříku oborů.

Počty exponátů ve velkých oborech nemusí být úplně přesné, ale musí odpovídat alespoň přibližně skutečnosti. Určitě po Vás nechceme, abyste počítali stotisícové sbírky na kus. Množstevní údaje oborů sdružených v sekcích (kalendáříky, modely a figurky, pivní suvenýry, pohlednice a sýrové etikety) a skupinách sběratelů (čajové obaly a visačky, čepelkové obaly, čokoládové obaly, kuřácké potřeby, likérové a vinné etikety a miniatury, papírové ubrousky a žvýkačkové obaly) budou použity pro žebříčky v rámci akce Sběratelství 2024.

Dotazník

Vyplnění dotazníku by Vám nemělo trvat dlouho a očekáváme, že ho vyplní všichni členové. Doporučujeme ho vyplnit co nejdříve a odeslat na adresu klubu: Klub sběratelů kuriozit, Čílova 4, 162 00, Praha 6. Je ho možno zaslat také elektronicky, dotazník prosím vyplňte v papírové formě, naskenujte a pošlete na klubový e-mail. Vaše vyplněné dotazníky čekáme nejpozději do 31. března 2023. Dotazník bude možno stáhnout i z webových stránkách klubu a poslat elektronicky. Případné dotazy směřujte na klubový e-mail: klub@sberatel-ksk.cz

Vrácení vyplněného dotazníku v termínu do 31. 3. 2023 je podmínkou pro bezplatné zaslání výtisku XX. Adresáře KSK.

INFOSERVIS: Setkání v regionech

Jak na sběratelství online a na co si dát pozor

Sběratelství - Jak na sběratelství online a na co si dát pozor Na internetu seženete opravdu všechno, včetně kuriózních sběratelských předmětů a starožitností. Doba covidová napomáhá prodeji i nákupu, sběratelé se upínají ke svému hobby. Víte, jak nakupovat online a nenaletět?

[ Komentářů: 1 | 2374 přečtení | Číst článek ]

Tajuplné bytosti adventního času

Různé obory - Tajuplné bytosti adventního času 12. 12. 2022 - Lenka Urbanová

ADVENT neboli příchod, znamená očekávání narození Ježíše, Syna Božího. S příchodem adventu nastává opravdová příprava na vánoční svátky a s tím se pojí i různé zvyky a adventní obchůzky. Variant obchůzek a jejich rozličností podle krajů a míst byla celá řada, i oděvy postav mívaly v jednotlivých krajích specifické zvláštnosti.

[ Komentářů: 0 | 195 přečtení | Číst článek ]

Vánoční pozdrav z Bílého domu

Různé obory - Vánoční pozdrav z Bílého domu 12. 12. 2022 - Monika Petrásková

Jednoho krásného dne, mi moje dcera, velká cestovatelka, předala podivný předmět, se slovy: „To je vánoční ornament z Ameriky, můžeš si ho pověsit. Nám ho dala nějaká vzdálená příbuzná, ale auto na stromečku mít nechceme.“ Ani já kovové auto na vánočním stromečku nepovažuji za vrchol vánoční výzdoby. Pokud si vzpomínám, měla ozdobičku v podobě autíčka moje babička a na vánočním stromečku byla umístěna v dolních patrech.

[ Komentářů: 0 | 304 přečtení | Číst článek ]

Novoroční pohlednice – kalendáříky

Pohlednice - Novoroční pohlednice – kalendáříky 12. 12. 2022 - Lucie Koubová

Ještě v nedávné době jsme my, ale zejména naši rodiče a prarodiče, byli zvyklí běžně svým blízkým zasílat pohlednice k vánočním svátkům či k Novému roku. Přáli jsme jim zejména hodně zdraví, štěstí a vše nejlepší v dalším roce. A pokud jsme neposlali blahopřejnou pohlednici, tak jsme poslali třeba novoročenku – PFko. Ta má v českých zemích dlouhou tradici.

[ Komentářů: 0 | 211 přečtení | Číst článek ]

Novinky mei pivními suvenýry

Pivní suvenýry - Novinky mei pivními suvenýry 12. 12. 2022 - Petr Nahodil

* Časopis Svět piva – roční předplatné pro jednotlivce na rok 2023 je 250 Kč a hromadný odběr pro kluby (více jak 5 ks) je 230 Kč. Zájemci si mohou časopis objednat u distributora časopisu pana Václava Skabroutha. Jeho adresa je Václav Skabrouth, Vilémov u Šluknova čp. 201, 407 80 Vilémov u Šluknova tel.: 412 397 024, 723 804 889, e-mail: sprevar.klub@seznam.cz. Časopis by neměl chybět v knihovně žádného sběratele pivních suvenýrů.

[ Komentářů: 0 | 207 přečtení | Číst článek ]

Tatra 138

Modely - Tatra 138 12. 12. 2022 - Jiří Holinský

Dlouhá léta mezi roky 1959–1971 vyráběná nákladní Tatra 138, jež jezdila převážně na velkých stavbách pro svoji průjezdnost terénem. Vyvážela se z Kopřivnice do mnoha států. Její obliba se stala i vzorem pro vývojáře firmy Směr, a tak po nákladní Pragovce, o níž bylo již psáno, vznikla zinkoslitinová Tatra 138 jako sklopka. Tato hračka velikostí odpovídala tehdejším matchboxům. Dnes zachované kousky spíše zařazujeme mezi modely. Tatra měla gumová kola, vzadu i tupláky, a i rezerva byla gumová. Některé kousky byly zjištěny i se skly v kabině. Do prodeje byla Tatra expedována v průhledné plastové krabičce, pod vůz byl vložen při balení expediční lístek. Dalším provedením byla tatáž Tatra 138, ale jako cisterna, podle některých sběratelů už nebyla tak povedená.

[ Komentářů: 0 | 211 přečtení | Číst článek ]

Betlémy na papírových ubrouscích

Papírové ubrousky - Betlémy na papírových ubrouscích 12. 12. 2022 - Alena Šedová

Betlémů na papírových ubrouscích je spousta a každým rokem přibývají. Hodně se lidé diví, protože v běžné síti papírenských prodejen ke koupi nejsou. Jedinkrát se mi podařilo objevit balíček v prodejně vietnamských potravin. Ubrousky sháním přes internet, často od polských prodejců. Nejvíce jich mám od německé firmy IHR a holandského Ambiente Studia. Celkem jsem zatím shromáždila přes 50 motivů betlémů v různých provedeních a formátech. Někdy je vyobrazen klasický betlém, samotná svatá rodina, často doplněný dalšími postavami, jako jsou pastýři, nebo Tři králové, někdy i v modernějším pojetí. V několika provedeních je doplněn i notami s vánoční hudbou.

[ Komentářů: 0 | 206 přečtení | Číst článek ]

Sběratelství 2022 – čokoládové obaly

Čokoládové obaly - Sběratelství 2022 – čokoládové obaly 12. 12. 2022 - Stanislav Krámský

Je překvapující, že ve sbírání obalů od čokolád je Česká republika opravdová velmoc. Sbírky prvních čtyř sběratelů jsou největší na světě, první cizinci jsou v počtu daleko za nimi. Základ ve sbírání čokoládových obalů sahá do 60. a 70. let minulého století, kdy čokoládové obaly začaly sbírat desítky lidí, převážně dětí. V té době, hlavně okolo roku 1968, bylo velmi rozšířené, že sběratelé psali do čokoládoven žádosti o zaslání obalů. Většina výrobců odpovídala, někdy poslali i vzorek čokolády, což bylo v té době velmi cenné. Většina těchto sběratelů se sbíráním časem přestala, řada z nich si ale obaly ponechala a po letech je objevila a nabídla je současným sběratelům. Některým sběratelům sbírání zůstalo z dětství, což se týká všech špičkových sběratelů, z nichž dva, Krámský a Hrošek, právě v těch 60. letech začínali.

[ Komentářů: 0 | 202 přečtení | Číst článek ]

Kdyby ty noviny nebyly

Různé obory - Kdyby ty noviny nebyly 12. 12. 2022 - Miroslav Karásek

Noviny jako informační médium provázejí lidstvo už více než 400 let. Zpočátku sloužily jako nositel mimořádně důležitých zpráv. Více se od nich ani nechtělo a neočekávalo. Ale člověk je tvor přemýšlivý a vynalézavý. Zdálo se mu, že jen tak marnotratně odhazovat několikrát přečtený výtisk do krbu či kamen je vážně škoda. Ale na podporu rozhoření ohýnku byly užitečné. A už je na světě jedna z tisíce následných funkcí novinového papíru.

[ Komentářů: 0 | 228 přečtení | Číst článek ]

Nejen kbelíčky od jogurtů, ale i hrnky na svařák

Různé obory - Nejen kbelíčky od jogurtů, ale i hrnky na svařák 12. 12. 2022 - Luboš Čech

Před třemi lety vystavoval Jindřich Jirásek starší na veletrhu Sběratel ukázku ze své sbírky kbelíčků od kilových jogurtů. Letos se pochlubil dalším netradičním koníčkem – sbíráním vánočních hrnečků na svařené víno. Stejně jako u jogurtů, tak i tady většinu obsahu s manželkou spořádal.

[ Komentářů: 0 | 202 přečtení | Číst článek ]
Starší články
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 1/23

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2023. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.