Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Informace z klubu

Zveme na výstavu19.05.2022: Zveme na výstavu

Zveme na výstavu ze sbírky Ing. Petra Zaorala Kreslený svět Zdeňka Milera do knihovny Libiš, kterou můžete navštívit až do 27.6.2022.


Zveme na výstavu11.05.2022: Zveme na výstavu

Zveme na výstavu ze sbírky Minimuzea papírových ubrousků sběratelky Aleny Šedové v Husově knihovně v Modřanech, kterou můžete navštívit až do 30.6.2022.


Jarní veletrh Sběratel06.03.2022: Jarní veletrh Sběratel

Zveme na jarní veletrh Sběratel, který se koná ve dnech 25.-26.3.v hotelu Olympik.

[ Více ]

Pozvánka na výstavu05.03.2022: Pozvánka na výstavu

Nový návštěvnický okruh v zámku Kamenice nad Lipou, který je pobočkou Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, potěší hlavně kluky, ale i jejich tatínky. Velkou kolekci modelů Matchbox anglické firmy Lesney z let 1947–1982 už návštěvníci zámku znají, ale vzácná sbírka parních strojků z období od roku 1870 do současnosti je prezentována poprvé. Základ vystavované sbírky tvoří hračky německého původu z let 1900 až 1935, ale k vidění je i „párničkový pravěk“ z let 1870–1900, další evropské a zámořské výrobky, a také téměř kompletní nabídka tuzemské provenience.


Zveme na výstavu03.02.2022: Zveme na výstavu

Zveme na výstavu Veselé Velikonoce Vám přeje nejen beránek, kterou můžete navštívit od 1. března do 30. dubna 2022 ve Šluknovském zámku. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek ze vstupného půjde na charitativní věc
"Šance pro Tomáše".


Zveme na výstavu18.08.2020: Zveme na výstavu

Chomutov ve století páry – výstava v Železničním depozitáři NTM v Chomutově. Výstavu připravilo NTM ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově a Oblastním muzeem a galerií v Mostě při příležitosti oslav výročí „150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku“. Výstava prostřednictvím textových panelů, dobových fotografií a vybraných exponátů představí Chomutov jako významný železniční uzel, kterým byl už od sedmdesátých let 19. století. V Železničním depozitáři si můžete prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu u Českých drah.

INFOSERVIS: Setkání v regionech

Jak na sběratelství online a na co si dát pozor

Sběratelství - Jak na sběratelství online a na co si dát pozor Na internetu seženete opravdu všechno, včetně kuriózních sběratelských předmětů a starožitností. Doba covidová napomáhá prodeji i nákupu, sběratelé se upínají ke svému hobby. Víte, jak nakupovat online a nenaletět?

[ Komentářů: 0 | 1136 přečtení | Číst článek ]

Akce Sběratelství 2021 – kartičkové kalendáříky

Akce Sběratelství 2021 - Akce Sběratelství 2021 – kartičkové kalendáříky 12. 03. 2022 - Monika Petrásková

V Členském adresáři KSK se pro roky 2020–2022 ke sbírání kalendáříků hlásí 64 členů, na základě jimi poskytnutých údajů byl sestaven následující žebříček. Pro zajímavost uvádím, že počet sběratelů kartičkových kalendáříků v KSK se oproti minulým letům snižuje. Rok 2009, kdy se sběratelství kalendáříků věnovalo celkem 90 členů KSK už asi nedoženeme.

[ Komentářů: 0 | 247 přečtení | Číst článek ]

Jan Žižka na starých pohlednicích

Pohlednice - Jan Žižka na starých pohlednicích 12. 03. 2022 - Milan Degen

„O Janu Žižkovi byly napsány hory knih“, uvádí Petr Čornej ve své objemné publikaci, která vyšla v roce 2019 („Jan Žižka“, celkem 856 str.; 659 str. textu včetně obrazové přílohy; zbytek poznámky, rejstřík a seznam pramenů a literatury). A má pravdu, přestože se o Janu Žižkovi dochovalo jen mizivě málo dokumentů, navíc ještě často v opise. Čornejova kniha je kromě Pekařovy práce nejobsáhlejší publikací o tomto válečníkovi, jaká kdy vyšla, jehož životní příběh líčí na pozadí úžasné dobové fresky událostí a jmen s ní souvisejících. Jde o Čornejovo celoživotní dílo.

[ Komentářů: 0 | 209 přečtení | Číst článek ]

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů 12. 03. 2022 - Petr Nahodil

* BRNO – PIVOVAR HARRY - v Brně vznikl nový minipivovar. V přízemí někdejšího skladu a výdejny poštovních balíků, který patřil brněnské pobočce České pošty, zahájil provoz nový minipivovar. Výčep má výšku 4, 2 metry s možností čepovat až 10 druhů piv. Na stěnách jsou nápisy v brněnském hantecu a dávají na vědomí, že za vznikem tohoto projektu jsou nadšenci z brněnského Štatlu. Nedílnou součástí objektu je pivní manéž, pivní bar, pult pro diskžokeje, balkon, v předsálí je bistro, kde se servírují hotová jídla. Pivovar má 20 akcionářů, každý z nich má vlastní skříňku pro své sklo. Sládkovou je Romana Dolníčková.

[ Komentářů: 0 | 204 přečtení | Číst článek ]

NTM - vozidla Präsident a Velox

Modely - NTM - vozidla Präsident a Velox 12. 03. 2022 - Jiří Holinský

Zkratka NTM nás zavede do Národního technického muzea v Praze na Letné. Toto muzeum má ve svých sbírkách vystaveno, či v depozitu uloženo množství aut a jiné techniky. Pomohlo k tomu, aby se dva exponáty staly i vzorem pro výrobu oblíbených plastových modelů veteránků z továrny Igra v měřítku 1:36. Těmito veterány jsou auta Präsident z roku 1898 a Velox z roku 1906. Výhodou pro vývoj modelů byla právě ta skutečnost, že se na skutečných vozech dalo provádět měření rozměrů a následné přepočítání do zmenšení výše uvedeného měřítka. IGRA takto nakonec v následujících letech vyrobila 6 typů modelů československých autíček v několika variantách obměnou barev a doplňků, jako například Praga či Aero.

[ Komentářů: 0 | 229 přečtení | Číst článek ]

Česká stopa v zahraničních novinách

Různé obory - Česká stopa v zahraničních novinách 12. 03. 2022 - Miroslav Karásek

Cílevědomému shromažďování novin ze zemí celé planety a tvorbě ucelené kolekce se věnuji už bezmála 28 let. To znamená, že řada exponátů nese letopočty z minulého století i tisíciletí – to to půvabně letí! V každých novinách jsou uloženy a zakonzervovány důležité i méně významné události toho dne. Příjemné, nepříjemné i dramatické, válečné i mírové, zaznamenávající návštěvy (ať už osob či virů), zprávy o počasí, prostě jak to život nepřebrané servíruje. To je jedna z užitečných vlastností novin. Ne nadarmo jsou někdy nazývány kronikou současnosti. Díval jsem se na ten sloupec světových novin, který zabírá místo v našem bytě a říkal si, o čem by se dalo v souvislosti s obrovskou porcí koncentrovaných informací ještě napsat. Jaké zajímavé informace bych byl schopen z toho odfiltrovat.

[ Komentářů: 0 | 207 přečtení | Číst článek ]

Staré židovské pohlednice - Pozoruhodná sbírka Františka Bányaie, KSK 3253

Akce Sběratelství 2021 - Staré židovské pohlednice - Pozoruhodná sbírka Františka Bányaie, KSK 3253 12. 03. 2022 - Luboš Čech

"Pohlednice se židovskou tematikou jsou kromě své dobové krásy nositeli nesmazatelného smutku. Zrcadlí se v nich svět, který byl téměř zničen a skoro beze stop se ztratil“.

[ Komentářů: 0 | 179 přečtení | Číst článek ]

Pohlednice vrtulníků - Pozoruhodná sbírka Ing. Petra Zaorala, KSK 3397

Akce Sběratelství 2021 - Pohlednice vrtulníků - Pozoruhodná sbírka Ing. Petra Zaorala, KSK 3397 12. 03. 2022 - Luboš Čech

Kolega Petr Zaoral nám představil svoji sbírku pohlednic vrtulníků již před více než deseti lety ve Sběrateli 4/2009, tehdy obsahovala 2 842 kusů. Rozrůstání sbírky jsme mohli průběžně sledovat v záznamech členského adresáře, nyní po téměř dvaceti letech od začátku jejich sbírání má ve sbírce 6 500 kusů. Je tedy vidět, že sbírka je živá a stále se na ní pracuje.

[ Komentářů: 0 | 191 přečtení | Číst článek ]
Starší články
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 1/22

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2022. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.