Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání jsou zrušena!

KSK oznamuje, že výroční schůze a následné sběratelské setkání 29. ledna jsou z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENY.

Všechny rezervace stolů ze zrušených setkání se přesouvají na nejbližší konané setkání.

O konání dalších plánovaných akcí KSK se rozhodne dle aktuálního vývoje. Děkujeme za pochopení.

Akce Sběratelství 2018 » Informace o vývoji a změnách v sekci a sběratelství od roku 2015

Informace o vývoji a změnách v sekci a sběratelství od roku 2015

Akce Sběratelství 2018 - Informace o vývoji a změnách v sekci a sběratelství od roku 2015 Ve vedení sekce a její činnosti od poslední akce sběratelství nedošlo ke změnám. Sběratelská setkání probíhala podle plánu, 6x v roce. Zatím je o ně takový zájem, že jako jediná sekce jsme dokázali obsadit oba sály v menze Studentský dům. Přispíváme články do každého čísla klubového časopisu.

Bohužel od příštího roku, se tato dlouhodobá „pohodička“ změní. Rok 2018 byl poslední pro naše sběratelská setkání v Menze ČVUT – studentský dům. Vedení menzy s námi již neuzavřelo další smlouvu.

Nově se budeme scházet v KD Barikádníků v Praze 10, Saratovská 20. Je to relativně „největší“ sál, který se nám podařilo sehnat. Přesto nám ubude 45 stolů. Nebude již prodáváno předplatné. Stůl na příští burzu bude k zakoupení u vedení sekce. Rovněž stoly budou mít menší rozměry – 80x80 cm. Z těchto informací je zřejmé, že již nic nebude tak, jak bylo zvykem. Přesto věříme, že se vše časem „usadí“ a všichni se přizpůsobíme novým podmínkám.

K vývoji a přepokládanému trendu v oblasti sbírání Kinder a dalších vkládaných figurek jsme již v roce 2012 konstatovali „že jde o trvalý pokles sběratelského zájmu“ a tento stav trvá i nadále.

V rámci klubu ubylo 12 členů. Ale velké množství sběratelů mimo klub zmizelo, a tak se i v tomto oboru postupně dočkáme, že zůstane několik sběratelů s většími sbírkami, kteří zůstanou svému koníčku věrni.

Ke sbírání Kinder se hlásí celkem 28 členů klubu. Sběratelů výhradně Kinder je pouze 12. Jako součást ve větších sbírkách s více předměty uvedlo Kinder celkem 16 sběratelů.

Největší sbírku figurek a hraček z čokoládových vajíček opět obhájila paní Taťjana Svobodová s počtem 14 096 kusů.

První příčku již od roku 2009 obhajuje paní Taťjana Svobodová. Její profil i sbírku jsme již důkladně popsali. A proto, že kromě počtu figurek se nic nezměnilo, uvádíme co do přírůstku figurek, skokana roku 2015 – 2018, jímž je paní Eva Klímová.

Její přírůstek do sbírky za uvedené období cca 3 700 kusů je celkem obdivuhodný. Za sledovaná tři období je to trojnásobný nárůst sbírky. Svému koníčku věnuje spoustu času a má svého koníčka „nastudovaného“ po odborné stránce. Přispěla nám článkem do klubového časopisu. Jako zajímavý objekt pro své vysílání o sběratelích a sběratelství ji vyhledala TN CZ. V něm uvedla: každý sběratel má svůj vysněný kousek, pro paní Evu to je poslední figurka do sbírky německých postaviček Kleine Pumuckl. Cena za tuto figurku se může vyšplhat až na 800 Euro, tedy v přepočtu více než dvacet tisíc korun.

Eva Klímová, sběratelka Kinder figurek

Sběratelé modelů automobilů:

Podle údajů z Adresáře registrovala sekce:
- Sběratelství 2018 - 66 členů
- Sběratelství 2015 - 76 členů
- Sběratelství 2012 - 67 členů
- Sběratelství 2009 - 94 členy
- Sběratelství 2006 - 90 členů
- Sběratelství 2003 - 75 členů

Oproti ročníku 2015 se počet evidovaných snížil o 10 členů, v tom je 6 zcela nových členů a letos jen 3 členové neuvedli velikost sbírky, ale 12 členů nevyplnilo dotazník vůbec a bylo použito starších údajů.

Bohužel se nadále potvrzuje obecně známý fakt, že mladá generace má již jiné zájmy – až na několik málo velmi čestných výjimek - a staří bardi československého sběratelství nás postupně opouštějí.

Největší sbírka 2018

Své prvenství i v roce 2018 obhájil pan Miloš Wokoun, o jehož sbírce a sběratelství jsme podrobně informovali v minulém ročníku. Nárůst do sbírky o 3000 tisíce modelů je zcela jistě famózní, a tak přejeme mnoho dalších úspěchů.

Praga V3S - fekální vůz

Jiří Neruda a Ing. Rudolf Kocourek


[ 09. 03. 2019 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 2254 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 4/21

časopis Sběratel

( VYPRODÁNO )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2022. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.