Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
Sýrové etikety » Anketa o nejlepší sýrovou etiketu roku 2022

Anketa o nejlepší sýrovou etiketu roku 2022

Sýrové etikety - Anketa o nejlepší sýrovou etiketu roku 2022 Do letošní ankety bylo zařazeno celkem 94 ks etiket ze 14 firem, které byly rozděleny do 30 anketních čísel.

I letos jsme ponechali systém náhodného číslování. Důvod je prostý. Osvědčil se, a navíc donutil zaměstnance z firem, pokud jejich firma přispěla do této ankety a chtěli jim dát svůj hlas, projít celou anketu, protože jsme nedávali etiketám z jedné firmy anketní čísla po sobě jdoucí. Tím nakonec mohli dát i hlas jiné etiketě, než původně mysleli.

Počet hodnocených etiket podle krajů:
Vysočina 29
Středočeský + Praha 6
Jihočeský 17
Olomoucký 12
Pardubický 4
Jihomoravský 6
Severočeský 7
Moravskoslezský 13

Letos proběhlo opět hlasování po skončení covidu-19 na burzách v Praze a Táboře. I když letos bylo hlasů z těchto burz méně než jindy, protože po oficiálním ukončení covidu-19 návštěvnost zatím není taková jako před ním, takže jsme čekali, zda na internetu bude vyšší účast než loni, což se potvrdilo. Kromě internetu byla možnost hlasovat u nás stejně jako vloni ve dvou prodejnách sýrů. Z obou těchto prodejen mám docela dost hlasů a s majiteli těchto prodejen už mám domluven další ročník ankety. Kromě těchto prodejen se mi letos podařilo získat zatím pouze jednorázově (letošní rok nevím, ještě s nimi budu mluvit) v budově KKV HB (krajská knihovna Vysočiny, která se nachází v Havlíčkově Brodě). Zde jsem letos získal také pár hlasů. Další hlasy do ankety jsem získal po dohodě s místním starostou v Přibyslavi, kde nakonec byla na dvou místech, a to v místní knihovně a také v kulturním domě, i když zde musela být předčasně ukončena z důvodu rekonstrukce budovy, protože na ni dostala obec dotaci s tím, že to bude provedeno do léta 2023. Předběžně mám již slíbeno umístění letošní ankety na obou místech v obci, takže by to příští rok mohlo být opět lepší.

Naproti tomu musím zkritizovat místní knihovnu, kde mi sice anketu vzali, ale řekli mi, že za to neručí, a když jsem si přišel pro hlasy, bylo mi řečeno, že si to někdo odnesl a nic nemají.

Anketa byla stažena koncem února a výsledky zpracoval vedoucí sběratelů SE ve spolupráci se správcem webu KSK, který dodal podklady.

Podle počtu hlasů bylo letos toto pořadí:
1. Brazzale Moravia, Litovel Tre Corti
2. Savencia CZ, Přibyslav Král sýrů, 2 ks, různé příchutě
3. Savencia CZ, Hodonín Apetito, série 2 ks, různé příchutě
4. Savencia CZ, Přibyslav Sedlčanský sýr na pánvičku, série 2 ks, různé příchutě
5.-6. Madeta České Budějovice Blaťácké zlato, Niva, Romadur, série 3 ks, různé druhy
5.-6. Moravialacto Jihlava Panýr, sýr na gril, série 2 ks, stejná příchuť
7.-8. Moravialacto, Jihlava Máslový sýr, série 3 ks, různé příchutě
7.-8. Savencia CZ, Přibyslav Lučina, série 3 ks, různé velikosti, stejná příchuť
9. Madeta České Budějovice Blaťácké zlato, série 4 ks, různé příchutě
10. Moravialacto Jihlava Eidam, Horácký, Farmářský, Excelent, série 7 ks, různé příchutě
11. Laktos Praha Šuhaj, série 2 ks
12.-14. Albert Sobotín pivní sýr Albert
12.-14. Mlékárna Polná přírodní kozí sýr
12.-14. Švestkův statek polotvr. sýr, korbáč, nakládaný sýr, žervé, série 4 ks
15.-16. Madeta České Budějovice Madeland originál
15.-16. Madeta České Budějovice Kamadet, série 3 ks, různé příchutě

Vítězné firmy, které se umístily na 1. až 3. místě, obdrží na Dni mléka diplom. Pokud budou diplomy na Dni mléka předány, stojí ještě za úvahu si zajistit účast na Mlékárenském dni v Přibyslavi, který se koná začátkem září. Tato akce je podobného rázu jako Den mléka, ale mnohem menšího rozsahu, ale na této akci jsou firmy, které se Dne mléka nezúčastňují, ale mohlo by je zajímat, jaké náměty se na etiketách líbí veřejnosti, a proto si myslím, že účast na této akci by stála za uvážení. Už jenom proto, že v dobách, kdy byl covid 19 a akce tohoto typu byly zakázané, tak se tato akce v Přibyslavi v omezeném rozsahu mohla konat a také jsme toho jako klub využili a diplomy předali zde.

Další ročník ankety proběhne letos v období listopad až leden následujícího roku. Doufám, že hlasování již normálně proběhne na burzách jak v Praze, tak i v Táboře. Současně bude možné hlasovat na webu a očekáváme, že budete hlasovat i vy, popř. další vaši známí. Bylo by dobře, kdybyste se o naší anketě zmínili třeba i na vašem pracovišti a další vaši kolegové by o tom mohli říci dalším známým atd., aby účast byla co nejvyšší. Předem děkujeme za toto vyřízení.

Pokud máte již nějaké novinky, o kterých si myslíte, že by to stálo je dát do ankety, tak prosím o jejich zapůjčení. V případě zapůjčení prosím, abyste si tuto etiketu podepsali, aby etiketu bylo možné po anketě vrátit majiteli. Předem děkujeme za tyto etikety.

Jaromír Lebl


[ 08. 07. 2023 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 268 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 3/23

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2024

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2023. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.