Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
Sýrové etikety » Anketa o nejlepší sýrovou etiketu roku 2021

Anketa o nejlepší sýrovou etiketu roku 2021

Sýrové etikety - Anketa o nejlepší sýrovou etiketu roku 2021 Do letošní ankety bylo zařazeno celkem 101 kusů etiket z 15 firem, které byly rozděleny do 29 anketních čísel.

I letos jsme ponechali systém náhodného číslování. Důvod je prostý. Osvědčil se, a navíc donutil zaměstnance z firem, pokud jejich firma přispěla do této ankety a chtěli jim dát svůj hlas, projít celou anketu, protože jsme nedávali etiketám z jedné firmy anketní čísla po sobě jdoucí. Tím nakonec mohli dát i hlas jiné etiketě, než původně mysleli.

Počet hodnocených etiket podle krajů:
Vysočina 67
Středočeský + Praha 3
Jihočeský 18
Olomoucký 6
Plzeňský 3
Jihomoravský 3
Královohradecký 1

Letos proběhlo vzhledem k situaci s covid 19 hlasování na burzách v Praze a Táboře pouze omezeně, protože téměř všechny byly zrušené, proto se nedalo hlasovat ani na VČS v Praze na konci ledna, Z těchto důvodů jsme letos nechali na webu anketu o měsíc déle, abychom tak dali možnost hlasovat více lidem a získat více hlasů. Na konci února byla anketa stažena z webu a čekali jsme, zda se nakonec uskuteční burza v březnu, protože se již začala rušit nařízení vlády.

Nakonec se burza mohla konat, a tak jsem tam ještě vzal na ní anketu, aby mohli odvolit i ti sběratelé, kteří ještě nemají internet. Tyto hlasy pak byly přičteny ke stávajícím hlasům. Částečný výpadek hlasů z burz letos vykryly 2 jihlavské prodejny sýrů, kde se docela činili. S majiteli těchto prodejen už mám domluven další ročník ankety. Bohužel vzhledem k situaci s covid 19 odpadla možnost tuto anketu umístit také do přibyslavské knihovny, což jsem měl předběžně slíbené od místního starosty. Takže snad příští rok to vyjde. Tento výpadek se mi podařilo na poslední chvíli zachránit umístěním této ankety v místní knihovně, kde je internet pro veřejnost, takže se mi podařilo získat opět pár hlasů, i když ne mnoho, vzhledem ke krátké době (cca 3 týdny). Letošní anketu tam ale mám předběžně zajištěnou a navíc mám předběžně zajištěnou i možnost umístění ankety v KKV (Krajská knihovna Vysočiny), která je v Havlíčkově Brodě a v této knihovně se konají porady a školení všech zaměstnanců knihoven z kraje, takže se o anketě dovědí i pracovníci z jiných knihoven a vzhledem k tomu, že v knihovnách v celém Česku je internet pro veřejnost, tak by se o této anketě dověděli také a mohli by tuto akci dále prezentovat u nich doma. Uvidíme, jak to dopadne. Anketa kromě těchto míst byla umístěna i na webových stránkách klubu, takže mohl hlasovat každý, kdo má připojení na internet.

Byla stažena koncem února a výsledky zpracoval vedoucí sběratelů SE ve spolupráci se správcem webu KSK, který dodal podklady.

Podle počtu hlasů bylo letos toto pořadí:

1. Madeta České Budějovice Madeland, série 6 ks, různé druhy
2. Savencia CZ, Přibyslav Sedlčanský sýr na gril, série 12 ks, různé příchutě
3. Polabské mlékárny, Poděbrady Sýrové tyčky
4.–5. Madeta České Budějovice Monastére; Sýrový dort, série 3 ks, různé příchutě
6. Mlékárna Olešnice Kaškaval + Sedlářský sýr, tři kusy
7.–8. Polabské mlékárny, Poděbrady Sýrové tyčky Matylda Brazzale Moravia Sýry Capriccio, Fiorello a Trifolino
9.–10. Madeta České Budějovice Sýr na pánev, série 3 ks, různé příchutě Moravialacto Jihlava Panýr, sýr na gril
11. Lacrum Velké Meziříčí Eidam, série 3 ks, různé druhy
12. A.W. Loštice Trio,série 3 ks, výroční + různé motivy
13.–14. Savencia CZ, Přibyslav Lučina,série 10 ks, různé příchutě Apetito, série 6 ks, různé příchutě
15. Savencia CZ, Přibyslav Sedlčanský Hermelín, série 11 ks, různé příchutě

Vítězné firmy, které se umístily na 1. až 3. místě, obdrží na Dni mléka diplom, pokud se vzhledem k situaci s covid bude konat. Pokud by se tato akce nemohla konat, pak se nabízí stejně jako posledně Přibyslav, kde tradičně v září probíhá Mlékárenský den.

Další ročník ankety proběhne letos v období listopad až leden následujícího roku. Doufám, že hlasování již normálně proběhne na burzách jak v Praze, tak i Táboře. Současně bude možné hlasovat na webu a očekáváme, že budete hlasovat i vy, popř. další vaši známí. Bylo by dobře, kdybyste se o naší anketě zmínili třeba i na vašem pracovišti a další kolegové by o tom mohli říci známým atd., aby účast byla co nejvyšší. Předem děkujeme za toto vyřízení.

Pokud máte již nějaké novinky, o kterých si myslíte, že by to stálo je dát do ankety, tak prosím o jejich zapůjčení. V případě zapůjčení prosím, abyste si tuto etiketu podepsali, aby bylo možné po anketě ji vrátit majiteli.

Předem děkujeme za tyto etikety.

Jaromír Lebl & Petr Nahodil ml.


[ 21. 06. 2022 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 431 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 3/22

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2022

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2022. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.