Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
Sekce
Skupiny sběratelů
Veletrh Sběratel
6. - 7. září 2019 (pá-so)
Výstaviště PVA EXPO PRAHA
otevírací doba:
Pá 10 - 18 hod.
So 10 - 17 hod.
Vyhledávání
Vyhledat text

KSK je i na facebooku
Poslední inzeráty
Český svaz filumenistů - zápalkové
nálepky
DŮLEŽITÉ - Sběratelská setkání se od roku 2019 přesouvají na nové místo: Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 (cca 100 m od stanice Metra A Strašnická)!
Upozornění pro návštěvníky burz KSK v Kulturním domě Barikádníků

V rámci burz máme k dispozici jen velmi omezený počet míst pro parkování na ploše vedle budovy, dle pokynů vedení KDB max. 10-15 vozidel. Parkovací místa nerezervujeme, po vyčerpání povolené kapacity nebude dalším účastníkům vjezd povolen. Prosíme, abyste parkování umožnili přednostně prodejcům.

Doporučujeme proto návštěvu pěšky (KDB je vzdáleno cca 100 metrů od stanice metra Strašnická), dle informací od pracovníků KDB je možné parkovat na ulici V Olšinách, případně na parkovišti u obchodu Billa tamtéž, cca 150 metrů od KDB.

Pivní suvenýry » Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů * NABÍDKA – České sdružení klubů historie pivovarnictví ve spolupráci s řeporyjským pivovarem vydalo v pořadí již jedenáctou sadu pivních etiket piva Tulák. Sada obsahuje fotografie následujících pivovarů: Olomouc – Akciový, Sokolnice, Stod – Akciový, Tábor – Měšťanský, Vladislav a Železná Ruda. Cena jedné sady 6 etiket je 60,- Kč.

Nabízenou sadu etiket možno zakoupit na setkáních sběratelů nebo objednat na adrese Petr Nahodil, Mohylová 1966/8, 155 00 Praha 5. Rovněž přes e-mail: p.nahodil@centrum.cz nebo na tel.: 603 712 269. Koupí nabízené sady podpoříte časopis Svět piva, neboť veškerý výtěžek jde na podporu časopisu.

* Pivovar Svijany a.s. - připravil pro milovníky pěnivého moku velikonoční edici půllitrových plechovek nepasterovaného svijanského piva. Čtyřpack s plechovkami bude k dostání v maloobchodní síti. Jako doplněk velikonočního sortimentu uvádí na trh edici velmi oblíbeného dvoulitrového balení piva – Plechovek pro chlapy. Půllitrových plechovek bude vyrobeno více než milion kusů. Dalším velikonočním balením je klasický a u spotřebitelů oblíbený multipack s osmi půllitrovými láhvemi Svijanského Mázu 11% a souborem obtisků na vajíčka s pivními motivy.

* Pivovar Staropramen v letošním roce slaví 150 let od svého založení. Pivovar kromě oslav tohoto výročí myslí také na svou budoucnost. Proto jen v letošním roce plánuje investice v celkové výši 250 milionů korun. Investice směřují do výrobních a výčepních technologii i nových obalů. Kvalita piva je na prvním místě. Pivovar investoval 15 milionů korun do mikrofiltrace. Tím pádem mohou piva Staropramen putovat do restaurací a hospod v nepasterované podobě. Dále letos pivovar bude investovat do kvalitních sudů a výčepních technologií. Bude to částka přesahující 80 milionů korun. Kromě této investice se pivovar rozhodl přes 40 milionů korun investovat do KEG sudů. Loni začala výměna starých přepravek na vratné lahve a letos ji pivovar dokončí. Celkově se vyměnilo 950 tisíc kusů přepravek a investice byla 100 milionů korun. Pivovar původně byl na okraji Prahy. Rozšiřováním města se stal pivovar jeho nedílnou součástí. Při nákupu technologií vždy pivovarníci zohledňují i parametry, jakými jsou hlučnost a prašnost, aby provozem co nejméně narušovali životní prostředí. Pivovar letos do těchto nových technologií investuje 57 milionů korun. K tomuto významnému výročí pivovar uvedl na trh čtyři nové plechovky o objemu 0,5 l. Jsou to: Staropramen Výjimečná Jedenáctka (světlý ležák), Staropramen Legendární Smíchov (výčepní světlé), Staropramen Exportní Ležák (světlý ležák) a Staropramen Nealko (nealkoholické světlé). Samozřejmě jsou k tomuto výročí upravené i etikety. Do dalších let přejeme pivovaru Staropramen hodně spokojených zákazníků a vše dobré.

* PIVOVAR PADOCHOV ZVE - v sobotu 28.6.2019 se koná od 13 hodin do neděle 03 hodin – 12. velký pivní festival minipivovarů v areálu pivovaru Padochov. K dispozici bude 50 druhů točených piv z 13 minipivovarů. Zajištěno je bohaté občerstvení a tombola. Součástí bude i 10. ročník soutěže „O prázdninové pivo roku 2019“. Od 20 hodin začne taneční zábava se skupinou ROCK STRING. Dopoledne od 11 hodin se otevře prodejna pivních suvenýrů pivovaru Padochov a bude otevřena do 22. hodiny.

Sběratel 2/19

Celý článek naleznete v časopise

Sběratel 2/19

Petr Nahodil


[ 29. 05. 2019 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 43 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 2/19

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
Nová publikace
XVIII.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XVIII. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2018

100. výročí založení ČSR
omezené množství

Klubové kartičkové kalendáříky

( Více informací o sérii )

Katalog PE
Novinka

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2019. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.