Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
DŮLEŽITÉ - Sběratelská setkání se od roku 2019 přesouvají na nové místo: Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 (cca 100 m od stanice Metra A Strašnická)!
Upozornění pro návštěvníky burz KSK v Kulturním domě Barikádníků

V rámci burz máme k dispozici jen velmi omezený počet míst pro parkování na ploše vedle budovy, dle pokynů vedení KDB max. 10-15 vozidel. Parkovací místa nerezervujeme, po vyčerpání povolené kapacity nebude dalším účastníkům vjezd povolen. Prosíme, abyste parkování umožnili přednostně prodejcům.

Doporučujeme proto návštěvu pěšky (KDB je vzdáleno cca 100 metrů od stanice metra Strašnická), dle informací od pracovníků KDB je možné parkovat na ulici V Olšinách, případně na parkovišti u obchodu Billa tamtéž, cca 150 metrů od KDB.

Pivní suvenýry » Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů Přinášíme Vám aktuální novinky pro sběratele pivovarských suvenýrů. Od roku 2019 dochází ke změně místa konání sběratelských setkání pořádaných Klubem sběratelů kuriozit. Více najdete v článku.

* Změny a doplňky sběratelských setkání na 1. pololetí 2019:

Duben 2019

Setkání sběratelů pivních suvenýrů Praha KSK 20.4.2019

Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, Praha 8 od 7.30 - 11.30 hod.

KD Ládví

Rezervace stolů: p. Petr Nahodil,
mobil 603 712 269, e-mail: p.nahodil@centrum.cz.
Rezervace stolů platí do 8.00 hod.

Pokud víte, že dorazíte později, je možné si po dohodě s vedoucím sekce domluvit rezervaci stolu na pozdější dobu.

Červen 2019

15.06. PRAHA – KD Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 – Strašnice, nedaleko metra „A“ stanice Strašnická, od 7.30 – 11.30 hod.
Pořádá České sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s.

Objednávky stolů Petr Nahodil
mobil 603 712 269, e-mail: p.nahodil@centrum.cz

* Nabídka – České sdružení klubů historie pivovarnictví, z.s. vydalo sérii kalendáříků propagující jednotlivé kluby sdružení. Sada obsahuje 16 kalendáříků a její cena je 48,- Kč. Dále byla vydána v pořadí již 10. sada pivních etiket piva Tulák. Na jednotlivých etiketách jsou fotografie následujících pivovarů: Brumov, Dymokury, Lomnice nad Popelkou, Pacov, Radnice – Šternberský a Terešov . Cena jedné sady etiket je 60,- Kč. Kalendáříky i etikety je možno zakoupit na setkáních sběratelů pořádaných KSK na setkání v Pardubicích. Možno také objednat na adrese: Petr Nahodil, Mohylová 1966/8, 155 00 Praha 5, tel.: 603 712 269, e-mail: p.nahodil@centrum.cz

* Pivovar Řeporyje uvařil čtyři nová piva a sice Tamerican Cascale. Jedná se o třináctku polotmavý speciál, svrchně kvašený, obsah alkoholu 5,2 % obj.. K výrobě byl použit ječný a pšeničný slad a upravený chmel. K vánočním svátkům byl uvařen Vánoční světlý speciál – čtrnáctka, spodně kvašený, obsah alkoholu 5% obj.. Další novinkou je patnáctka, Pragers passion India Pale Ale, světlé silné pivo, svrchně kvašené, obsah alkoholu min. 6% obj.. K výrobě byl použit ječný slad a jihoafrický chmel. A poslední novinkou je šestnáctka Weizenbock, pšeničné pivo speciál svrchně kvašený, obsah alkoholu 6,5% obj.. K výrobě byl použit ječný a pšeničný slad a chmel. Všechna tato piva je možno do vyprodání zásob zakoupit přímo v pivovaru nebo v restauraci. Jsou prodávána v PET lahvích o objemu 1 l.

* Pivandr – snad každý člověk rád o Vánocích dostává dárky a o to víc ho potěší, když ten dárek má souvislost s jeho zálibami nebo koníčkem. Mým koněm je sběratelství pivních suvenýrů a proto jsem zajásal radostí, když kromě tradičních dárků ( oblečení, kosmetiky a jiných praktických věcí) jsem po rozbalení objevil publikaci s názvem Pivandr. Pak jsem rozbalil druhou a třetí. Prostě mi Ježíšek nadělil všechny doposud vydané. Oč se vlastně jedná? Jsou to takové průvodce zatím Středočeským, Ústeckým, Libereckým, Plzeňským a Karlovarským krajem, kde jsou prezentovány vybrané pivovary a minipivovary. U každého jsou uvedeny nějaké základní informace včetně map, kde se daný pivovar nachází. Krom toho je u každého místo pro otisk razítka pivovaru, místo pro vylepení samolepky daného pivovaru a místo na pár poznámek. Samolepky by měly prodávat v každém z uvedených pivovarů. Je to další forma jak podporovat v poslední době tolik oblíbenou pivní turistiku. Turisté již nenavštěvují jen hrady a zámky, ale i pivovary a seznamují se s bohatou historií našeho pivovarnictví. Ochutnávají různá speciální piva a zjišťují jak široká je v tomto ohledu nabídka pivních stylů. A ještě něco, můžete se zapojit i do soutěže o velmi zajímavé ceny. Více informací na www.pivandr.cz

* Kalendář regionálních pivovarů České republiky 2019 – jedná se o stolní kalendář, který v letošním roce vyšel již po desáté. Za tu dobu se v něm prezentovalo 120 pivovarů ( tři z nich ukončily činnost, dva se nedokončily a nefungují). S nápadem vydávat stolní kalendář regionálních pivovarů přišel p. Jiří Procházka, který je vlastně redakce, grafik a vydavatel v jedné osobě. Většina pivovarů má v jeho kalendáři prezentaci pravidelně a také vždy odebírá určitý počet kalendářů. Lety se kalendář stále zlepšoval a dnes je opravdu na vysoké úrovni a to jak obsahově, tak i po grafické stránce. V kalendáři se jeho uživatel dozví mnoho zajímavých informací o pivovarech, které se v něm prezentují. Jako jediný uvádí i přehled pivních slavností a dalších akcí pořadajících pivovary. Více k němu můžete zjistit u p. Procházky na tel.č.: 603 446 774, e-mail:jpahk@centrum.cz. V posledních letech se tématikou pivovarů začali zaobírat další vydavatelé stolních kalendářů. Na letošní rok vydala Helma stolní kalendář s názvem České pivovary nejen na kole 2019. I zde jsou prezentovány pivovary včetně základních informací o nich. Pozadu nezůstalo ani vydavatelství Presco Group, které vydalo stolní kalendář pod názvem Putování za pivem.

* ZOO Dvůr Králové nad Labem – v sobotu 22.9.2018 byl slavnostně otevřen v areálu zoo nový minipivovar. Minipivovar provozuje společnost Safari Gastro, která zde vaří pět značek piv. Názvy všech piv mají vztah k zoo nebo k Africe. Safari 11º African Queen Beer (Africká královna) Pale Ale, světlé plné pivo svrchně kvašené, obsah alkoholu 3,8% obj., Safari 12º White Rhino Beer ( bílý nosorožec), světlý ležák spodně kvašený, obsah alkoholu 4,4% obj.. Chovem nosorožce blílého je dvorská zoo známá po celém světě. Dalším pivem je 13º Safari Beer světlé pšeničné ochucené zázvorové silné pivo. Obsah alkoholu 5,4% obj.. Safari 14º Black Rhino Beer (černý nosorožec), tmavé silné pivo spodně kvašené, obsah alkoholu 5,5% obj., posledním pivem je Safari 16º Kili Beer – India Pale Ale, světlé silné pivo svrchně kvašené, obsah alkoholu 6,8% obj.. Pivovar plánuje roční výstav 1.200 hl piva. Část výtěžku z prodeje piva půjde na chov nosorožců. Pivo je k dostání pouze v zoo. * Víte, že za rok 2017 činil celkový výstav piva v ČR 20 322 tis. hektolitrů a spotřeba piva na jednoho obyvatele 138 litrů. Podíl spotřeby podle obalů byl: lahvové pivo 40%, sudové pivo 35%, PET lahve 12%, plechovkové pivo 9% a konečně tankové pivo 4%. Podíl spotřeby piva na trhu: výčepní 46,5%, ležáky 48,8% a ostatní 4,7%. Výstav nealko piva činil 578 tis. hl, beer mixů 301 tis. hl.. Export našeho piva činil 4 613 tis. hl a import 334 tis. hl. Největší exportní trhy podle objemu jsou: Slovensko, Německo, Polsko, Velká Británie a Rusko. Tolik z údajů Českého svazu pivovarů a sladoven. Zdroj informace: www.ceske-pivo.cz

* Tábor – Muzeum pivovarnictví – dne 18.12.2018 se v Táboře po náročné rekonstrukci sklepních prostorů pod měšťanským domem „ U Lichviců“ , dnes známem jako Beseda na Žižkově náměstí, otevřelo nové Muzeum pivovarnictví. Projekt byl podpořený z prostředků EU. Jedná se o koncepčí projekt, který propojí prohlídku táborských katakomb s Muzeem pivovarnictví. V budoucnu bude projekt pokračovat instalováním minipivovaru. Iniciátorem tohoto projektu je Štřední škola obchodu, služeb a řemesel a jazyková škola s právem jazykové zkoušky, Tábor , Bydlinského 2474. Škola má v plánu zde dvakrát až třikrát do týdne vařit vlastní pivo pro zpestření nabídky hostům školní restaurace sídlící v přízemí objektu. V barevné příloze je ukázka prvních dvou etiket pivovaru Pod Besedou. Jedná se o 12º pivo Lichvice, polotmavý ležák, obsah alkoholu 5,5% obj., dále o 14º pivo Lichvice, tmavý vánoční speciál, obsah alkoholu 6,2% obj.. Obě piva je možno zakoupit v skleněných lahvích o objemu 1 litr. Více informací můžete získat na webových stránkách: www.ssjs-tabor.cz Zdroj informace: internet

* Pivovar Šedivák – uvařil k vánočním svátkům 13º Vánoční speciál, Indian Pale Lager, obsah alkoholu 5,6% obj.. Pivo bylo prodáváno ve skleněných lahvích o objemu 0,5 litru. Etiketa je v barevné příloze. * Nabídka sbírky - nabízím z pozůstalosti po sběrateli etikety a plechovky české, slovenské, pravděpodobně i rakouské, německé a anglické. V nenším množství pivní tácky převážně české provenience a další pivní suvenýry. Cena dohodou. Telefon: 723 014 692 a e-mail: N.hlucha@quick.cz.

* Pivovar Nymburk – stejně jako mnoho dalších pivovarů i Pivovar Nymburk uvařil k 100. výročí založení republiky speciální pivo. Jedná se o 12º Lipový ležák, světlý ochucený nepasterizovaný, obsahl alkoholu 5,0% obj.. K výrobě byl použit humnový ječný slad, chmel a chmelové produkty lipový květ a lipový med. Na hlavní etiketě je v červeném poli uprostřed silueta stromu lípy jakožto symbolu československé státnosti. V horní části etikety jsou letopočty 1918, 1938, 1948, 1968 a 2018. V těchto letech došlo v našich dějinách vždy k nějaké významné události. Dole v levém rohu jsou tři proužky v barvách naší státní vlajky.

Petr Nahodil


[ 09. 03. 2019 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 510 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 3/19

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
Nová publikace
XVIII.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ
v prodeji jen
elektronická verze
XVIII. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2018

Katalog PE
Novinka

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2019. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.