Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy
Sekce
Skupiny sběratelů
Veletrh Sběratel
6. - 7. září 2019 (pá-so)
Výstaviště PVA EXPO PRAHA
otevírací doba:
Pá 10 - 18 hod.
So 10 - 17 hod.
Vyhledávání
Vyhledat text

KSK je i na facebooku
Poslední inzeráty
Český svaz filumenistů - zápalkové
nálepky
DŮLEŽITÉ - Sběratelská setkání se od roku 2019 přesouvají na nové místo: Kulturní dům Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10 (cca 100 m od stanice Metra A Strašnická)!
Upozornění pro návštěvníky burz KSK v Kulturním domě Barikádníků

V rámci burz máme k dispozici jen velmi omezený počet míst pro parkování na ploše vedle budovy, dle pokynů vedení KDB max. 10-15 vozidel. Parkovací místa nerezervujeme, po vyčerpání povolené kapacity nebude dalším účastníkům vjezd povolen. Prosíme, abyste parkování umožnili přednostně prodejcům.

Doporučujeme proto návštěvu pěšky (KDB je vzdáleno cca 100 metrů od stanice metra Strašnická), dle informací od pracovníků KDB je možné parkovat na ulici V Olšinách, případně na parkovišti u obchodu Billa tamtéž, cca 150 metrů od KDB.

Pivní suvenýry » Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů * Časopis Svět piva – roční předplatné pro jednotlivce na rok 2019 je 220,- Kč a hromadný odběr pro kluby (více jak 5 ks) je 200,- Kč. Zájemci si mohou časopis objednat u distributora časopisu pana Václava Skabroutha. Jeho adresa je Václav Skabrouth, Vilémov u Šluknova čp. 201, 407 80 Vilémov u Šluknova tel.: 412 397 024, 723 804 024, e-mail: sprevar.klub@seznam.cz. Časopis by neměl chybět v knihovně žádného sběratele pivních suvenýrů.

* Časopis Pivné hobby - Predplatné pre odberateľov v Českej republike je 200,- Kč. Objednávky a predplatné posielajte v českej mene na adresu: Július Molnár, Pstruží 314, 739 11 PSTRUŽÍ do 30. 1. 2019 alebo platbu môžete realizovať priamo na účet SAHP v ČSOB. Číslo účtu, na ktorý môžete elektronicky uhrádzať svoje platby je: IBAN: SK8275000000004021178287, BIC SWIFT kód: CEKOSKBX Pre identifikáciu platby do políčka „Informácia pre príjemcu“ (názov políčka sa v závislosti od banky môže meniť) uveďte kto a začo platí.

* Předplatné zpravodaje Rytíř na rok 2019 pro jednotlivce je 250,- Kč, pro 3 a více odběratelů je cena 220,- Kč. Lhůta pro zaplacení je konec ledna 2019. Noví zájemci si mohou zaplatit předplatné během celého roku. Platba je možná pouze osobně, nebo poštovní složenkou. Kontaktní adresa je Rytíř klub, Poste restante, 431 11 Jirkov 1. Další potřebné informace na tel.: Trhlík Milan 725 619 510, nebo e-mail: rytirklub@seznam.cz.

* Ležák ke stému výročí republiky spojil dva pivovary - Plzeňský Prazdroj se spojil s rodinným minipivovarem Matuška a společně uvařily speciál, který nese symbolický název PRVNÍ. Kromě českého chmele - žateckého poloranného červeňáku použily i chmel z USA a to Cassade a Citra.Václav Berka, emeritní vrchní sládek prohlásil, že za vznik samostatné republiky vděčíme výrazně USA v čele s prezidentem W. Wilsonem. Proto také 18 lahví tohoto ležáku předali sládci obou pivovarů americkému velvyslanci v ČR S. Kingovi. Spolupráce obou pivovarů je logická i proto, že majitel pivovaru v Broumech se vyučil sladovníkem v Plzni a s tamními sládky ho pojí dlouholeté přátelství. Etiketu ležáku vytvořilo Studio Najbrt. Informaci zaslal: Z. Hobza z Třebíče.

* Nabídka – České sdružení klubů historie pivovarnictví, z.s. vydalo sérii kalendáříků propagujících jednotlivé kluby sdružení. Sada obsahuje 16 kalendáříků a její cena je 48,- Kč. Dále byla vydána v pořadí již 8. sada pivních etiket piva Tulák. Na jednotlivých etiketách jsou fotografie následujících pivovarů: Brumov, Dymokury, Lomnice nad Popelkou, Pacov, Radnice – Šternberský a Terešov. Cena jedné sady etiket je 60,- Kč. Kalendáříky i etikety je možno zakoupit na setkáních sběratelů pořádaných KSK a na setkání v Pardubicích. Možno také objednat na adrese: Petr Nahodil, Mohylová 1966/8, 155 00 Praha 5, tel.: 603 712 269, e-mail: p.nahodil@centrum.cz

* Nabídka - Vydavatelství MCU Český Krumlov vydalo v září 2018 nové vydání knížky „Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezska“. Knížečka vychází ve stejném stylu jako předchozí verze s 412 pivovary a některé pivovary jsou zde prezentovány zcela nově, jiné s rozšířenými nebo doplněnými údaji. Vazba průvodce je měkká lepená a obsahuje 212 stran, formát 120 x 220 mm. Čtenářům časopisu Svět piva nabízí podniková prodejna Minipivovaru Český Krumlov tuto knížečku za cenu 149,- Kč + poštovné a balné 36,- Kč. Objednávky jsou přijímány na adrese: Brewery Český Krumlov s.r.o., Jan Němeček - technik pro sběratelské záležitosti. E-mail:jnemecek@pivovarck.cz nebo na telefonu 704 047 410 (SMS)

* Nabídka - Minipivovar Český Krumlov oznamuje sběratelům kontaktní adresu a podmínky pro příjem žádostí o sběratelský materiál. Sběratelé si mohou zasílat nadepsanou oznámkovanou zpáteční obálku se žádostí (etikety, podtácky) a hotovostí 50,- Kč (sada současně lepených samolepek - etiket na PET lahve) nebo 25 Kč (podtácky) na adresu: Brewery Český Krumlov s.r.o., Jan Němeček - technik minipivovaru, Pivovarská 27, 381 01 Český Krumlov E-mail:jnemecek@pivovarck.cz. Nabídky zaslal: Jan Němeček

* Rodinný Pivovar Neumann – v Mělnickém Vtelně u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky uvařil Polotmavý spodně kvašený speciál (15°). V tomto pivovaru vaří čtyři stálé druhy piva. Jsou to: Václav – světlý ležák, Karel – pšeničné kvasnicové pivo, Bivoj – tmavý speciál a Adolf – světlý speciál. Krom toho každé dva měsíce v pivovaře dozrává nějaký speciál. Např. Julda – polotmavý speciál, Emma - tmavý speciál, Ála – uzený polotmavý speciál, A-Ale – světlý speciál, Markéta - světlý ležák a další. Hosté minipivovaru mají k dispozici salonek pro 25 osob, sál pro 150 osob, lokál pro 50 osob a zahrádku pro 50 osob. Celkově 275 míst, což umožňuje využití k různým oslavám, svatebním hostinám a firemním večírkům. Pivo zde vaří tradičním způsobem, spodním i svrchním kvašením. Kuchyně nabízí hotová jídla, minutky a zvěřinové speciality. Sběratelé zde mohou zakoupit etikety, tácky, pohlednice a samozřejmě kvalitní pivečko, které je prodáváno v PET lahvích o objemu 1 l. Návštěvu a posezení mohu jen doporučit.

Petr Nahodil


[ 18. 12. 2018 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 477 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 2/19

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
Nová publikace
XVIII.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ
v prodeji jen
elektronická verze
XVIII. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2018

Katalog PE
Novinka

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2019. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.