Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání jsou zrušena!

KSK oznamuje, že sběratelská setkání v měsíci dubnu jsou z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENA.

Všechny rezervace stolů se přesouvají na nejbližší konané setkání.

O konání dalších plánovaných akcí KSK se rozhodne dle aktuálního vývoje. Děkujeme za pochopení.

Pivní suvenýry » Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů České sdružení klubů historie pivovarnictví, z.s. vydalo sérii kalendáříků propagujících jednotlivé kluby sdružení. Sada obsahuje 16 kalendáříků a její cena je 48,- Kč. Dále byla vydána v pořadí již 8. sada pivních etiket piva Tulák. Na jednotlivých etiketách jsou fotografie následujících pivovarů: Česká Lípa, Chrudim – Měšťanský nový, Jindřichov ve Slezsku, Nový Dvůr, Planá u Plzně a Votice. Cena jedné sady etiket je 60,- Kč. Kalendáříky i etikety je možno zakoupit na setkáních sběratelů pořádaných KSK, na setkání v Pardubicích. Možno také objednat na adrese: Petr Nahodil, Mohylová 1966/8, 155 00 Praha 5, tel.: 603 712 269, e-mail: p.nahodil@centrum.cz

SMUTNÁ ZPRÁVA – Dne 23.11.2017 zemřel ve věku 65 let dlouholetý člen sekce pivních suvenýrů Klubu sběratelů kuriozit pan Josef REJLEK ze Soběslavi. Byl rovněž zakládajícím členem Parkán klubu Tábor. Byl dlouholetým dopisovatelem časopisu Svět piva. Byl sběratelem pivních etiket, korunkových uzávěrů, pohlednic a dalších pivovarských artefaktů a hlavně dobrým kamarádem. Čest jeho památce.

Petr Nahodil – vedoucí sekce pivních suvenýrů KSK

Nabídka a poděkování – Koncem ledna 2018 vyšly poslední dvě série kalendáříků z edice Naše a světové pivovary od A do Z. Jedná se o 40. a 41. sérii, které obsahují následující pivovary ČR: Česká Kamenice, Česká Skalice, Dobruška, Dobřan, Duchcov, Horažďovice, Hostinné, Kroměříž, Louňovice pod Blaníkem, Plzeň – Prazdroj, Praha – Holešovice, Praha – Nusle, Praha – Smíchov, Praha – U sv. Tomáše, Praha – Vinohrady a Terešov. Zahraniční pivovary: Rumunsko – Bukurešť, Cluj – Napoka, Constanta, Galati, Oradea, Pitesti, Reghin a Rimnicu Vilcea. Peru – Callao, Cusco, Lima a Pucallpa. Argentina – Buenos Aires, Córdoba, Mendoza a Mercedes. Cílem vydávání těchto kalendáříků bylo nejen prezentovat naše prvorepublikové etikety z již většinou zaniklých pivovarů, ale i seznámit s minihistorií těchto pivovarů. Zároveň byly v tomto projektu prezentovány i světové pivovary.
Projekt trval více než 10 let. Bylo v něm představeno více než 320 našich a více než 320 světových pivovarů. Projekt navazoval na Miniatlas světa pivních etiket na kartičkových kalendářících. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem sběratelům, kteří koupí těchto sad kalendáříků umožnili realizaci tohoto projektu. Vesměs jsem se setkal s kladnými ohlasy.

Také bych rád poděkoval i vedení firmy Acan, které mi umožnilo s jejich firmou tento projekt realizovat. Poděkování samozřejmě patří i sdružení Pivety, které mi dovolilo použít obrázky etiket z jejich katalogu etiket do roku 1948.

Sběratele kartičkových kalendáříků mohu ujistit, že již připravuji další projekt, který by měl opět navázat na ty dva předešlé. Ještě jednou děkuji za vaši podporu.

Petr Nahodil – autor projektu.

Rodinný pivovar Bernard – v roce 2012 otevřel první restauraci Bernard Pub a během pěti let 6 dalších provozoven. Pivovar přichází s novým projektem a sice s tvz. Bernard Barem. První bar se již úspěšně testuje v Olomouci a další se připravují. Rok 2017 byl pro Rodinný pivovar Bernard velmi úspěšný. Celkem pivovar získal 45 ocenění, z toho 28 z degustačních soutěží, 13 získala značka Bernard nebo její zaměstanci a 4 získal magazín Vlastní cestou. Hlavní cenu pro nejúspěšnější exportní pivo získal od časopisu Pivo, Beer & Ale Bernard Černý ležák s jemnými kvasnicemi.

Plzeňský Prazdroj a.s. - po deseti letech ukončil Plzeňský Prazdroj licenční výrobu v ruské Kaluze. Rusko bylo druhé místo na světě, kde se plzeňské pivo vyrábělo pro místní trh. V minulosti se plzeňské pivo také vařilo v polském Tychy. S odstupem času bylo toto rozhodnutí označeno z marketingového hlediska jako chybné. Od ledna 2018 budou všechny lahve plzeňského piva pouze z Plzně. Prazdroj vyváží
své pivo do více než 50 států světa a je největším exportérem piva. Za období od dubna 2016 do března 2017 vzrostl meziročně zisk před zdaněním o 30 % na 4,8 miliardy Kč. Tržby ve stejném období vzrostly o 8% na 16 miliard Kč. Největší tuzemský výrobce piva měl výstav 11 milionů hl piva, což bylo meziročně o 1 milion hl piva víc.

Velikonoce – patří mezi nejoblíbenější svátky ve velké časti světa. Jsou to svátky jara, které oslavují probouzení přírody, její plodnost, naději a lásku. I k těmto svátkům, podobně jako k Vánocům, každoročně připravují pivovary pro milovníky pěnivého moku nejrůznější speciální piva. Tato piva jsou potom opatřena i speciálními etiketami. A tak se na etiketách objevují zajíčci a samozřejmě kraslice a další velikonoční motivy. Ukázku těchto etiket najdete v barevné příloze tohoto čísla Sběratele.

Sběratel 1/18

Celý článek naleznete v časopise

Sběratel 1/18

Petr Nahodil


[ 18. 03. 2018 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 2095 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 1/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.