Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání jsou zrušena!

KSK oznamuje, že sběratelská setkání v měsíci dubnu jsou z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENA.

Všechny rezervace stolů se přesouvají na nejbližší konané setkání.

O konání dalších plánovaných akcí KSK se rozhodne dle aktuálního vývoje. Děkujeme za pochopení.

Pivní suvenýry » Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů Vánoční etikety – vánoční svátky jsou nejen svátky klidu a míru, ale pro pivovary a minipivovary příležitostí, aby se na trhu prezentovaly různými speciálními pivy uvařenými k těmto svátkům. Nejinak tomu bude určitě i v letošním roce. V současné době je v naší zemi v provozu již více než 400 pivovarů a minipivovarů. Milovníci piva si určitě rádi zpestří štědrovečerní večeři nějakým svátečním speciálem. A sběratelé pivních etiket se mají na co těšit.

Časopis Svět piva – roční předplatné pro jednotlivce na rok 2018 je 220,-  Kč a hromadný odběr pro kluby (více jak 5 ks) je 200,- Kč. Zájemci o časopis si jej mohou objednat na www.casopissvetpiva.cz, nebo na adrese distributora časopisu pana Václava Skabroutha. Jeho adresa je Václav Skabrouth, Vilémov u Šluknova čp. 201, 407 80 Vilémov u Šluknova tel.: 412 397 024, 723 804 024, e-mail: sprevar.klub@seznam.cz. Časopis by neměl chybět v knihovně žádného sběratele pivních suvenýrů.

Nabídka – České sdružení klubů historie pivovarnictví, z.s. vydalo sérii kalendáříků, propagujících jednotlivé kluby sdružení. Sada obsahuje 16 kalendáříků a její cena je 48,- Kč. Dále byla vydána v pořadí již 8. sada pivních etiket piva Tulák. Na jednotlivých etiketách jsou fotografie následujících pivovarů: Česká Lípa, Chrudim – Měšťanský nový, Jindřichov ve Slezsku, Nový Dvůr, Planá u Plzně a Votice. Cena jedné sady etiket je 60,- Kč. Kalendáříky i etikety je možno zakoupit na setkáních sběratelů pořádaných KSK, ne na setkání v Pardubicích. Možno také objednat na adrese: Petr Nahodil, Mohylová 1966/8, 155 00 Praha 5, tel.: 603 712 269, e-mail: p.nahodil@centrum.cz

Nabídka – Měšťanský pivovar v Poličce, a.s. vydal koncem září 2017 vlastním nákladem knihu k 500. výročí ustavení právovárečného měšťanstva a Měšťanského pivovaru v Poličce v roce 1517. Kniha má řadu barevných příloh a vyobrazení etiket, celkem 132 stránek. Barevná kopie výkresu pivovaru z roku 1864 je extra v příloze. Cena knihy je 380,- Kč včetně 10% DPH za každý kus, plus náklady na dobírku. Knihu si můžete objednat kdykoliv na dobírku na adrese: Měšťanský pivovar v Poličce, a. s., Pivovarská 151, 572 14 Polička.

Porter club – v letošním roce Porter club z Martina slaví 25. výročí založení. K tomuto výročí vydal klub knihu pod názvem „Hobby spojené s pivom“, kde je popsána historie Porter clubu. Autorem knihy je Ing. Ján Pokrievka – předseda Porter clubu.

Dále u příležitosti 50. mezinárodní burzy sběratelů byla vydána k výročí klubu sada tří příležitostných tácků. Bylo uvařeno speciální pivo opatřené výročními etiketami. Jedná se o pivo s názvem Porter, vyrobené z pivního koncentrátu Ruby Porter, nefiltrované, obsah alkoholu min. 5%. Bylo vyrobené v domácím pivovaru Echt Beer Martin a v domácím pivovaru Pokrovar Martin. Pivo bylo stočeno do lahví o obsahu 500 ml. Etikety jsou ve dvou variantách. Do dalších let činnosti Porter clubu přejeme vše nejlepší.

Informace pro členy sekce pivních suvenýrů – k 25. výročí založení Českého sdružení klubů historie pivovarnictví a k 25. výročí založení časopisu Svět piva byly ve spolupráci s minipivovarem Chýně u Prahy vydány 2 příležitostné etikety. Tyto etikety obdrží všichni členové klubů ve sdružení zdarma. Vzhledem k tomu, že sekce pivních suvenýrů KSK je členem sdružení klubů, tak i všichni členové sekce pivních suvenýrů tyto dvě výroční etikety dostanou zdarma. Distribuce etiket proběhne tak, že budou pivařům vloženy do tohoto čísla Sběratele.

Pivné hobby – předplatné časopisu Pivné hobby na rok 2018 je 200,- Kč. Objednávky a předplatné zasílejte v České republice na adresu Július Molnár, Pstruží 314, 739 11 Pstruží do 30. ledna 2018.

Sběratel 4/17

Celý článek naleznete v časopise

Sběratel 4/17

Petr Nahodil


[ 01. 12. 2017 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 2140 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 1/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.