Vítejte na oficiálních stránkách Klubu sběratelů kuriozit
English version
Deutshe version
Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Sběratelská setkání jsou zrušena!

KSK oznamuje, že sběratelská setkání v měsíci dubnu jsou z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENA.

Všechny rezervace stolů se přesouvají na nejbližší konané setkání.

O konání dalších plánovaných akcí KSK se rozhodne dle aktuálního vývoje. Děkujeme za pochopení.

Pivní suvenýry » Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů

Pivní suvenýry - Aktuality pro sběratele pivních suvenýrů Pivovar Kácov – vydal nové pivní etikety. Hlavní etiketa je oválného tvaru a k ní je vždy zadovka a krček. Jedná se o tyto značky piv: Hubertus Tmavý ležák prémium (4,9 % alk.), Hubertus Světlý ležák Medium (4,4 % alk.), Hubertus Světlé pivo Výčepní (3,9 % alk.), Hubertus Světlý ležák Prémium (4,7 % alk.) a Hubertus Nealko.

Nabídka – České sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s. vydalo sérii kartičkových kalendáříků propagujících jednotlivé kluby členy sdružení. Sada má 17 kalendáříků a cena je 51,- Kč. Dále byla vydána v pořadí již šestá sada pivních etiket piva Tulák. Sada obsahuje etikety s fotografiemi těchto zaniklých pivovarů: Josefov, Křimice, Kunštát, Město Albrechtice, Miřovice u Veltrus a Vimperk-Měšťanský. Cena jedné sady etiket je 60,- Kč. Vše si můžete objednat u pana Petra Nahodila na e-mailu: p.nahodil@centrum.cz, nebo tel.: 603 712 269, nebo přes e-shop na adrese www.pivnisberatele.cz. Případně je zakoupit na setkáních sběratelů pořádaných KSK.

Časopis Svět piva – roční předplatné pro jednotlivce na rok 2017 je 220,- Kč a hromadný odběr pro kluby (více než 5 ks) je 200,- Kč. Zájemci o časopis si jej mohou objednat na www.casopissvetpiva.cz, nebo na adrese distributora časopisu pana Václava Skabroutha. Jeho adresa je Václav Skabrouth, Vilémov u Šluknova čp. 201, 407 80 Vilémov u Šluknova tel. 412 397 024, 723 804 024, e-mail: sprevar.klub@seznam.cz. Časopis by neměl chybět v knihovně žádného sběratele pivních suvenýrů.

Želivský klášterní pivovar s.r.o. - vydal nové etikety těchto značek piv: Klášterní Pouťová 10º - nefiltrované polotmavé výčepní pivo (3,8 alk., obsah lahve 1 l a 2 l), Jeroným 12º – nefiltrovaný světlý ležák (5,0 % alk., obsah lahve 0,33 l, 1 l a 2 l), Haštal 12º – nefiltrovaný světlý ležák (5,0% alk., obsah lahve 0,33 l, 1 l a 2 l),Jeroným 12º - nefiltrovaný světlý pšeničný ležák (5,0% alk., obsah lahve 0,33 l, 1 l a 2 l), Falco 14º – nefiltrovaný tmavý speciál (5,5 alk., obsah lahve 0,33 l, 1 l a 2 l), Salesius 15º - nefiltrovaný světlý speciál (5,9 alk., obsah lahve 0,33 l, 1 l a 2 l), Velikonoční 16º – nefiltrovaný polotmavý speciál (7,0 % alk., obsah lahve 0,33 l , 1 l a 2l), Postní 16º – nefiltrovaný polotmavý speciál (7,0 % alk., Obsah lahve 0,33 l), Vánoční 18º – nefiltrovaný polotmavý speciál (7,6 % alk., obsah lahve 0,33 l, 1 l a 2l) a Godšalk Abbey Ale – pivo plné svrchně kvašené světlé (5,7 % alk., obsah lahve 0,33l, 1 l a 2 l). Všech 27 etiket má jednotný design, různé barvy podkladu.

Pivovar Bahno – se nachází v prostorách bývalého bufetu na vlakovém nádraží v Pardubicích. Všechna jeho piva nesou značku BAHNO. Jedná se o BAHNO PILS - světlé speciální pivo spodně kvašené, BAHNO WEIZEN – světlé speciální pšeničné pivo svrchně kvašené, BAHNO ALE - světlé speciální pivo svrchně kvašené, BAHNO RAUCH - světlé speciální pivo spodně kvašené a BAHNO STOUT - tmavé speciální pivo svrchně kvašené. Všechna piva jsou nefiltrovaná a nepasterovaná. Piva jsou na čepu a je možno zakoupit jeden druh tácků a 5 druhů pivních etiket (samolepek) jednotný design. Otevřeno mají zatím každý pátek od 17.00 hod. Pro skupiny možno dohodnout i jiný termín na e-mailu: pivobahno@ seznam.cz, www.pivovar-bahno.cz, adresa Náměstí Jana Pernera 217, 530 02 Pardubice. Jinak pivečko velmi dobré, doporučujeme navštívit a ochutnat.

Pivovar Kaberna – další nový minipivovar ve středních Čechách jsme objevili při cestě z Mělníka na zasedání Rady sdružení do Pardubic. Při projíždění obcí Mlékojedy jsme si všimli ulice K pivovaru. Na dvoře rodinného domku na adrese Hlavní 129, Mlékojedy, 277 11 Neratovice se nachází nový, jen několik měsíců otevřený pivovar Kaberna. Majitelem pivovaru a sládkem zároveň je pan Jaroslav Verner. Po zazvonění nám otevřela paní Vernerová a na náš dotaz a prosbu zároveň, zda je možno u ní získat nějaké etikety, případně další pivní suvenýry nám velmi ochotně, ač nebylo otevřeno, vyhověla. Mohli jsem si prohlédnout i vlastní pivovar, který dle jejího komentáře má varnu o kapacitě cca 200 litrů. Ještě jsme se dověděli, že pivovar vaří nefiltrovaná, nepasterizovaná piva, spodně a svrchně kvašená. V nabídce je výběr od nízkoalkoholických piv (Kabrňáček 8º), přes výčepní piva (např. Kabrňák 11º) až po speciály (Kabrňák 14º). Koupili jsme si dva druhy tácků a dva druhy pivních etiket. Jedno pivo Pšeničný Kabrňák – svrchně kvašený pšeničný speciál (5% alc, obsah skleněné lahve 0,33 l). Druhá etiketa byla na pivo značky Zabiják Iluzí – svrchně kvašený polotmavý speciál (7% alc, obsah skleněné lahve 0,33 l). Poděkovali jsme paní Vernerové za srdečné přijetí a ochotu nám ukázat pivovar a podarovali jsme ji alespoň kalendáříky. Popřáli jsme jí hodně úspěchů v jejich podnikání a ať se jejich pivovaru daří.

Sběratel 4/16

Celý článek naleznete v časopise

Sběratel 4/16

Petr Nahodil


[ 23. 11. 2016 | Komentářů: 0 | Doporučit | Vytisknout | 2751 přečtení ]
Časopis Sběratel

Aktuální číslo
SBĚRATEL 1/21

časopis Sběratel

( Více informací o číslu )

Nejbližší akce KSK
Členský adresář
XIX.
ČLENSKÝ ADRESÁŘ

XIX. členský adresář

( Více o adresáři )
Série kalendáříků

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2021

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2020

SÉRIE KALENDÁŘÍKŮ
na rok 2019

Katalog PE
Nové knihy

Home | O klubu | Členství v KSK | Plán akcí KSK | Sběratelské materiály | O KSK jinde | Kontakty | Inzerce | Odkazy

Powered by phpRS. Copyright © Klub sběratelů kuriozit 2001-2021. Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoli části možné jen se svolením autora.